haber oku

EĞİTİMCİ-YAZAR OSMAN GİRGİN’İN ESERLERİ (6) “TÜRKLERİN ANAYURDU”

~ 01 Mayıs 2016 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

 

TÜRKLERİN ANAYURDU KAPAK

Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN çalışmalarını topladığı eserlerini birer birer milletinin beğenisini sunuyor.

Şimdiye kadar altı eser meydana getiren Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN’İN eserleri:

1-Boşa Yaşamışım (Öykü)

2-Anlatabildiğim Üstad (Derleme)

3-Bir Gülde Benden (Makale)

4-Uzun Çarşı Hatırası (Roman)

5-Anılarla Nazilli (Anı)

6-Türklerin Anayurdu (Roman)

Türklerin Anayurdu afiş

 

Eğitimci-yazar Osman GİRGİN çıkardığı “Türklerin Anayurdu” adlı romanı ile ezber bozdu. Türklerin anayurdunun Orta Asya olmadığını savunan yazar, Atalarımız Orta Asya’dan önce yaşadıkları yurdun Anadolu olduğunu savunarak Türklerin anayurdu Anadolu’dur dedi.

Kitap hakkında konuşan Eğitimci-yazar Osman GİRGİN:

DSCF1966

Okurlarım bu kitabı neden okusunlar?

Bu romanda ne bulacaklar?

“Türklerin Anayurdu” benim ikinci romanım ve altıncı kitabımdır. Bu romanda şimdiye kadar üzerinde konuşulmamış, eksik kalmış konu olan anayurdumuz vardır. Romanımın tanıtım afişlerini “Ezber Bozan Roman” olarak yaptım. Neden?

Okurlarım şimdiye kadar bildikleri bütün bilgilerinin üzerine birkaç asır daha ekleyecekler. Ekleyecekler ki anayurdu ile ata yurdu ayırt edebilsinler. Bu ayır etmedeki bütün düşüncelerimi romanımda işledim.

Dünya üzerindeki bütün Türklere anayurdunuz neresi diye sorsanız yaklaşık yüzde seksen Orta Asya diyecektir. Bizlerde öyle diyorduk. İşte bu romanda Orta Asya’nın anayurt olmadığını atayurt olduğunu yazdım. Çünkü atalarımızın Orta Asya’dan önce yaşadıkları bir yurtları daha vardır.

Türkler Orta Asya’ya nereden geldiler?

Türklerin atası kime dayanmaktadır?

Sümerlerle aynı döneme rastlayan Orta Asya uygarlığı Türklerin daha önce bir yurt ve uygarlıklarının olduğunu göstermez mi?

Bugün birçok madenin ve kullanılan eşyaların bulunuşu olarak kabul ettiğimiz tarihler bu araştırmaya göre çok daha önceye gidecektir. Bu konuda sadece Türklerin tarihi değil dünya tarihi de değişecektir. Kısacası dünya biraz daha ihtiyarlayacaktır.

İşte bu konuların işlendiği roman tadında bir tarih, tarih ciddiyetinde bir roman geliyor. Aklınızdaki birçok soruya cevap olabileceğini düşündüğüm romanın aynı zamanda beyninizde fırtınalar koparıp birçok soru işaretleri bırakacağından eminim.

Tarih yazmak tarihçilerin işidir. Benim yaptığım ise tarihçilere, ilim ve bilim adamlarına bir hedef göstermekten başka bir şey değildir.

Bana göre sanatçı düşünceleriyle her zaman bilim ve teknolojinin önünden gitmelidir. Gitmelidir ki bilim ve teknoloji gelişebilsin.

Tarihle ilgilenen herkesin mutlaka okuması gereken kitap olduğunu düşünüyoruz. osmanlıhaber.com ailesi olarak yazarımıza başarılar diliyoruz.

 

Osman GİRGİN

Eğitimci-Yazar

Cumhuriyet İlkokulu Nazilli-AYDIN

osmangirgin.haber@hotmail.com

osmanlıhaber.com

 

 

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.