haber oku

EĞİTİMCİ-YAZARDAN NAZİLLİ KAYMAKAMLIĞI’NA ZİYARET!

admin ~ 07 Mart 2016 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

KAYMAKAM ZİYARETİ

Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN  “Türklerin Anayurdu” adlı yeni romanını Nazilli Kaymakamı Sayın Mehmet OKUR’A hediye etti.

Nazilli’de ikamet eden ve yazdığı eserlerle Nazilli ve Türk tarihine katkı sağlayan Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN altıncı kitabı Türklerin Anayurdu romanını 07.03.2016 Pazartesi günü Nazilli Kaymakamı Sayın Mehmet OKUR’A makamında ziyaret ederek takdim etti.

Ziyaret esnasında Eğitimci-yazar Osman GİRGİN:

KAZYMAKAM ZİYARET

 

-Tarihin aydınlatılması tarihçilerin görevidir. Sanat insanları tarihin ve bilimin gelişmesi amacıyla farklı fikirlerini söyleyip yazmalıdırlar. Böyle olursa tarihi gelişmeler daha hızlı ortaya çıkacaktır.

Ben bu kitabımda Türklerin anayurdunun Anadolu olduğunu yazdım. Kendime göre delillerimi de sundum. Takdir okuyucularımın, ispatlamak tarih, ilim ve bilim adamlarınındır.

Türkler Orta Asya ve Mezopotamya’ya Anadolu’dan gitmişlerdir. Anadolu, tarımın, hayvancılığın anayurdudur.

İnşallah romanım “Türklerin Anayurdu”nu gerektiği şekilde milletimin beğenisini sunabilirim. Bu romanımın içerisinde Nazilli’nin de bulunması Nazilli tanıtımına büyük katkı sağlayacaktır.

Makamında ziyarette bulunduğu Nazilli Kaymakamı Sayın Mehmet Okur ziyaretten dolayı mutluluğunu dile getirdi.

-Nazilli için çalışan herkes benim için değerlidir. Hele hele tarihin aydınlatılması ve yaşatılması konusundaki kültür eserlerini sahip çıkmamak mümkün değildir. Nazilli her şeyin en iyisini layıktır. Anayurt konusunda değişik fikirleri olduğunu söyleyen Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN’E teşekkür ederim. İlçemiz adına yaptığı çalışmaları da destekleriz. Çalışmalarında başarılar dilerim.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.