haber oku

EĞİTİME DESTEK DEVAM EDİYOR!

admin ~ 13 Mart 2013 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

bekirlerkoykeskek (16)

Bekirler Köyü İlköğretim Okulu yenilendi

Nazilli Belediyesi yarı yıl tatilinde Bekirler Köyü İlköğretim Okulu’nun bakım ve onarım çalışmalarını yaptı.

Nazilli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı olarak yarı yıl tatilinde yapılan çalışmalar sonunda Bekirler Köyü İlköğretim Okulu’nun çatı, pencere, kapı tuvalet, sıva, boya badana ve seramik tadilat ve yenileme çalışmaları yapıldı. Nazilli Belediyesi tarafından 20 günlük bir çalışma ile 3 derslikten oluşan Bekirler köyü ilköğretim okulu yenilendi. Okullarının neredeyse yeniden inşa edildiğini çocuklarının artık daha modern ve sağlıklı koşullarda eğitim alacağına sevinen köy halkı yenilenen okulda Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık adına keşkek hayrı yaptı.

Köy okulunda düzenlenen keşkek hayrına, Nazilli Kaymakam Mehmet Okur, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, MHP İlçe yönetimi, İl genel Meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri  ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Nazilli Belediyesi olarak eğitime katkılarının devam edeceğini belirten Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, yardımların artık sadece Nazilli’deki okullara değil köy okullarına da yapılacağını söyledi. Yasalaşan büyük şehir kanunu ile Nazilli Belediyesinin köylere de hizmet götürdüğünü ve bu hizmetlerin ilk sırasında okullara yapılacak hizmetlerin yer aldığını belirtti. Köy okullarının durumlarının çok iç açıcı olmadığını ancak eldeki imkânlar ölçüsünde köy okullarındaki faaliyetlerin devam edeceğini de sözlerine ekleyen Alıcık Bekirler Köyü İlköğretim Okulunu ilk sıraya alarak okulu neredeyse yeniden inşa ettiklerini ifade etti.

1975 yılında yapılan 46 öğrencinin eğitim gördüğü 3 derslikli Bekirler İlköğretim Okulunda çatı, pencere, kapı tuvalet, sıva, boya badana ve seramik tadilatları yapıldı. Çevre düzenlemesi yapılan okul bahçesine istinat duvarı çekilerek yeni  bir Atatürk büstü konuldu. Okulun tadilatı için 25 Bin TL harcandığını belirten Başkan Alıcık şimdiye kadar Nazilli Belediyesinin okullara ve eğitime 4.6 milyon TL’lik  destek sağladığını hatırlatarak “Göreve geldiğimizden beri eğitime olan desteğimizi hiç kesmedik. İmkânlar ölçüsünde geleceğimiz olan çocuklarımıza destek sağladık. Belediye olarak okullarımızın her türlü ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Bu köy okulumuzun acilen bakıma alınması gerekiyordu. Bekirler Köyü İlköğretim Okulu için hemen kolları sıvadık.  Öğrencilerimizin daha iyi eğitim görmesi için sınıflardaki eksiklikleri giderdik. Bu köyün çocukları da artık modern sınıflarda eğitimlerini alabilecekler. Çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Bizlere düşen görev onlara bu imkânı sağlamaktır.” dedi.

Yenilenen okulun bahçesinde Belediye Başkanı Haluk Alıcık  adına 1500 kişilik keşkek hayrı yaptıran köy Muhtarı Bilal Karakuş; “Nazilli’ye 17 km mesafede bulunan 700 nüfuslu köyümüzün okulu gerçekten çok kötü durumda idi. Neredeyse okulumuz kullanılamaz bir hal almıştı. Nazilli Belediyesine durumu bildirmemizden kısa bir süre sonrasında okulumuza bir ekip gelerek yapılacak işler konusunda incelemelerde bulundu. 20 gün gibi kısa bir süreç içinde okulumuz yenilendi. Artık çocuklarımız daha sağlıklı ve modern bir okulda eğitimlerini alacaklar. Belediye Başkanımız Haluk Alıcık’ın bu konuda gösterdiği hassasiyet ve verdiği öncelikten dolayı köy halkı olarak kendisine minnettarız. Yapılan çalışmalarla neredeyse yeni bir okula sahip olduk. Yenilenmiş olan okulumuzun hayırlara vesile olması ve başkanımıza teşekkür etmek için tüm köylü olarak toplanıp bu keşkek hayrını yaptık. Okulumuzun yapımında emeği geçen herkesin eline sağlık. Hepsinden Allah razı olsun. Okulumuzun yenilenmesini sağlayan Başta Belediye Başkanımız Haluk Alıcık’a ve burada çalışan ekibe köylüm ve öğretmenlerimiz adına çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: