haber oku

ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI!

admin ~ 02 Aralık 2013 ~ Genel, Manşetler

ÖZÜRLÜ

Alıcık’ın, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Alıcık Mesajında, engelli vatandaşlara gösterilen ilgi ve desteğin sosyal ve çağdaş devlet anlayışının bir gereği olduğunu belirterek, devletin engelliler ile ilgili politikasının temelinde Bedensel ve zihinse engelleri nedeniyle insanlar arasında ayrım yapılmasına izin verilmemesi gerektiğini söyledi. Ülke nüfusumuzun yüzde 12sini Engelli vatandaşlarımızın oluşturduğu ifade eden Başkan Alıcık; “Engelli Vatandaşlarımıza gereken Sosyal ve Genel Hizmetlerimizi en güzel şekilde yapmak, hem Sosyal devlet anlayışımızın hem de vicdani sorumluluğumuzun başlıca görevidir” dedi.

Alıcık, sözlerine şöyle devam etti; “Engelli olmak, hayatın içinde olmak için engel değildir. Engelli olmak, topluma hizmet etmekten muaf olmak demek değildir. İmkan tanındığında özürlü vatandaşlarımız da çok güzel bir şekilde memlekete hizmet borçlarını ödeyebilmektedirler. Ancak, bu konuda engelli vatandaşlarımızın önündeki engellerin kaldırılması gerekmektedir. Engelli Kardeşlerimiz bizim birer parçamızdır. Onların daha güzel şartlar altında hayatlarını sürdürebilmeleri için biz elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Nazilli Belediyesi olarak şuana kadar birçok engelli normal araç, akülü araç ve çeşidi alımı yaptık. Kaldırımlarda, alt geçitlerde ve park alanlarında gerekli düzenlemeler yaptık. Engelli kardeşlerimizin otomobillerinin park yerinde sorun yaşamaması için belirli yerlerde engelli levhaları konularak, yerlere bu alanın engellilere ait olduğuna dair resimler çizdirdik. Bu alanda çalışmalarımız devam edecektir”

Başkan Alıcık, engellilerin başkalarına muhtaç olmadan toplumsal hayata katılmaları ve daha iyi hayat şartlarına kavuşabilmeleri için yapılan çalışmaları, toplumsal ilgi ve duyarlılık ile hız kazanacağını sözlerine ekledi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: