haber oku

ERBAKAN PARKI NAZİLLİDE AÇILDI!

admin ~ 16 Eylül 2012 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

erbakanbasin14

 

İstiklal Mahallesi 171 sokakta bulunan Profesör Doktor Necmettin Erbakan Parkı Cuma günü saat 11.00’de yapılan törenle hizmete açıldı.

Açılışa,  Nazilli Garnizon Komutanı, Ekrem TURAN, Nazilli Belediye başkanı Haluk ALICIK, Nazilli İlçe Emniyet Müdürü İlyas KARPINAR, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şerafettin KILINÇ mahalle muhtarları, çeşitli dernek başkanları ve üyeleri, siyasi parti temsilcileri Nazilli’de görev yapan daire müdürleri, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Nazilli Belediye başkanı Haluk ALICIK parkın açılışında şöyle konuştu: “Büyük devlet adamı, eski başbakanlarımızdan, merhum, Profesör Doktor Necmettin ERBAKAN’ın ismini verdiğimiz parkımızın açılışına geldiğiniz için teşekkür ediyorum. Büyük Devlet adamı olmak çok zor. Bugün baktığımızda genel başkan olunabiliyor ama devlet adamı olmak çok daha farklı bir meziyet. Bunlardan bir tanesi de Profesör Doktor Necmettin ERBAKAN dır.  Her zaman söylediği bir şey vardı. Benimde çok hoşuma gider ‘Her şeyin millisi’ diyordu. Bugün baktığımızda milli görüş çok önemli bir yerde. Bu parkımızın isminin Profesör Doktor Necmettin ERBAKAN’ın ismini almasını Belediye Meclisinde görüştük, Saadet partisinden arkadaşlarla görüştük uygun gördüler şeref duyduk onur duyduk.

Parkımız 1800metrekare alanı kaplamaktadır.240 metrekaresi çocuk oyun alanı, 783 metrekaresi yeşil alan olarak yapıldı. Bunun yanında burası Nazillinin gelişmekte olan ve gelişmeye oldukça müsait bir mahallesi ve Nazilliye baktığımızda batıya doğru gelişen bir Nazilli görüyoruz. Biz geldiğimizden itibaren Nazilliye bugüne kadar 27 tane park yapmışız. İstedik ki yaptığımız parkların hepsinde devlet büyüklerimizin ismi yaşasın. Bundan önce belediyelerde gördüğümüz bir manzara vardı. Kim hangi partiden başkan oluyorsa isimlerde hep aynı partiden oluyordu. Biz bunu yaparken siyaset ve siyasetçilik için değil hem sosyal belediyecilik anlayışı için,  Hem Allah rızasını kazanmak için hem de bugüne kadar devletimize, milletimize hizmet etmiş devlet büyüklerimizin ismi yaşasın diye bunları yapıyoruz. Biz Nazilliye bugüne kadar 27 parkla yaklaşık 35.000 metrekarelik yeşil alan kazandırdık. Bugün itibari ile Nazillide kişi başına düşen yeşil alan miktarı 4.8 metrekareye ulaşmış durumda. Bu,  geldiğimiz nokta itibariyle çok önemli diye düşünüyorum. Bu parka adını verdiğimiz sayın hocamın önünde saygıyla eğiliyor, hepimize hayırlı olsun diyorum.

Nazilli belediye başkanı Haluk ALICIK’ın ardından konuşma yapan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şerafettin KILINÇ ise konuşmasında Nazilli’de olmaktan son derece onur ve gurur duyduğunu belirterek, partimizin Eski Genel Başkanı ve Başbakanlarımızdan Merhum Necmettin ERBAKAN’ın isminin verilmiş olduğu parkın açılışında olmaktan gurur duyduğunu söyledi. KILINÇ,  Parkın yapımına öncülük eden Nazilli Belediyesi Başkanı Haluk ALICIK’a,  emeği geçen tüm belediye personeline ve Nazilli kaymakamı Mehmet OKUR’a teşekkür etti.
Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur da parkın yapımını sağlayan Başkan ALICIK’ a ve parkın yapımında emeği geçen belediye personeline teşekkürlerini ifade etti. OKUR, konuşmasında, bu parkın iki güzel yanı olduğunu söyledi. Bunlardan bir tanesi Türk siyasetine damgasını vurmuş merhum Başbakanlarımızdan Necmettin ERBAKAN isminin yaşatılması ve bu yaşatılma sürecinde Nazillinin güzel bir parka kavuşmasıdır. Diyen Okur, “İkinci güzel yön ise, Parkın bu isimle açılması ile Nazillide sosyal barış ve siyasal nezaket adına bir adım daha atılmış oldu.” dedi.

Profesör Doktor Necmettin Erbakan Parkı Kaymakam Mehmet OKUR’un konuşmasının ardından dualar eşliğinde hizmete açıldı.

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: