haber oku

ERDAL SARIZEYBEK NAZİLLİ’DE

admin ~ 05 Ekim 2015 ~ Genel, Manşetler

 DSC_8912

Nazilli Türk Ocağı artan bölücü etnik terör olayları nedeniyle “Terör sarmalında Türkiye “ konulu konferans düzenledi. Konferansa konuşmacı olarak terör uzmanı emekli Albay Erdal Sarızeybek katıldı. Konferansa Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, siyasi parti, Sivil Toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Sunuculuğunu ADÜ öğrencisi Sema Tuna’nın yaptığı programın açılış konuşmasını Nazilli Türk Ocağı başkanı Ahmet Çekim yaptı. Çekim konuşmasında ünlü Hun Nutku’nu okudu.

HUN NUTKU

“Türk tarihinde “Toprak; ülkenin temelidir” diyerek vatan kavramını ortaya koyan Mete’den yaklaşık 150 yıl sonra Hun Türklerinin başına geçen Hun Hakanı Çi-Çi, savaşçılarına ve halkına söylediği nutuk asırlar boyunca hafızalardan silinmemiş ve hatırası Türk boyları arasında yaşamıştır. Bu ünlü Türk Hakanı atalardan kalan yadigarlar arasında geniş ülkelerle birlikte,  hürriyet ve istiklal için mücadelede bulunduğu bu kıymetli emanetlere önem verilmemesinin milli ihanet sayılacağını açıklayan aşağıdaki sözleriyle tarihte milli devlet siyasetinde temel yapan ilk Türk devlet adamı olmuştur.

M.Ö 36. yılda Çinlilerle savaşa girmeden önce askerleri cesaretlendirmek için yaptığı konuşma bugün dahi etkileyiciliğini korumaktadır. Çi-Çi Hakan ordusuna şöyle seslenir :

 

Cesarete karşı hayranlık duymak ve bağımlı olmayı yüz kızartıcı saymak bizim geleneğimizdir. Atalarımızdan toprakla birlikte devralacağımız istiklalimizi feda edemeyiz. Mücadele edecek savaşçılarımız hala mevcut iken istiklalimizi korumalıyız.

 

Boyun eğmeyeceğiz, çünkü bu , şan ve şerefle yaşamamamız ecdadımıza karşı yapılması mümkün hıyanetlerin en büyüğüdür. Atalarımız bize en geniş ülkelerle birlikte hürriyet ve istiklal emanet ettiler. Savaşçı ve süvari hayatımız sayesinde yabancıları titreten millet olduk. Korumakla mükellef olduğumuz bütün bu emanetleri adi bir ömür uğruna feda edemeyiz.

Hepimizin de bildiği gibi savaşta yiğitlerin kaderi ölümdür. Biz ölsekte kahramanlığımızın şanı yaşayacak, çocuklarımız ve torunlarımız diğer kavimlerin efendisi olacaktır.”

TERÖR VE ZAAFİYETLER

Daha sonra kürsüye gelen Erdal Sarızeybek PKK terör örgütünün 1984 Eruh saldırısını, terör örgütünün kuruluş amacını, kimler tarafından kurulduğunu, ekonomik kaynaklarını, Avrupa’daki destekçilerini, ABD’nin ve koalisyon güçlerinin 1. Irak savaşını, 2. Irak savaşını, kuzey Irak’ta kurdurulmak istenen kürt devletinin yaşaması için neler yapıldığını, Musul, Kerkük, Telafer, Tuzhurmatu, Altunköprü ve Mendeli’deki Türkmenlerin nasıl yurtlarından uzaklaştırıldığını, tapu kütüklerinin nasıl yakıldığını, Kerkük’teki Türkmen yöneticilere yapılan suikastleri, geri planda görünen İsrail’in nasıl bir siyaset izlediğini, Avrupa ve ABD’deki destekçilerini, Arap Baharı bahanesiyle karıştırılan Suriye’nin bozulan iç huzuru nedeniyle Türkiye’ye kaçan milyonlarca Suriyeli’nin yerlerine Kuzey Irak’taki silahlı Kürt güçlerinin neden yerleştiğini, Kürt Koridorunu, Türkiye’deki 6-7 Ekim olaylarını, 7 Haziran seçimlerinden sonra etnik, bölücü terörün hangi amaca hizmet için arttığını, siyasi ve idari zafiyetleri, ortaya koyarak, çok geniş değerlendirmeler yaptı. Ne yapılacağı konusunda tespitlerde bulundu.

Program sonunda kendisine Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık tarafından günün anısına çiçek ve hediyeler verildi.   

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.