haber oku

EVET, SOYKIRIM YAPILMIŞTIR!

~ 29 Nisan 2015 ~ Genel, Manşetler, Yazarlar

EĞİTİMCİ-YAZAR OSMAN GİRGİN

Dünya insanların yaşaması için yaratılan bir mekândır. Bu mekân yaratıcının bütün güzelliklerini yansıtmaktadır. Gördüğümüz bütün olumsuzluklar insanın eseridir.

Allah yarattığı dünyanın kural ve düzenini insanlığa gönderdiği elçileriyle iletmiştir. Özellikle ilk insanı peygamber olarak göndererek insanoğlunu yalnız ve cahil bırakmayacağını ispatlamıştır.

Allah’ın bütün elçilerinin üzerinde hassasiyetle durduğu konu insanın yaşaması ve yaşatılmasıdır. Ancak Allah’ın emir ve yasaklarını dinlemeyenler insanlığa, hayvanlar âlemine ve tabiata zarar vermektedirler. Elbette bu davranışlarının karşılığını ceza olarak alacaklardır.

Günümüzde suni ve yanlı olarak gündemde bulunan soykırım tartışmaları dünyanın en önemli konusu ve yüzkarasıdır. Çünkü dünyanın dengesini bozan ve yaşanmaz hale getirmek üzere olan faaliyetlerin tamamı soykırımdır. İnsanoğlu başta insanlar olmak üzere hayvan ve tabiata soykırım uygulamaktadır.

Dünyadaki bu cani uygulamanın karşısında ancak ve ancak ilahi din mensupları ve bunların kurdukları uygarlıklar vardır. Ancak ne kadar enteresandır ki bugün soykırım suçlamalarına maruz kalan bir millet bu dünyada soykırım karşıtı diyebileceğimiz tek millettir. Çünkü diğer milletlerin ilahi din öncesindeki karnelerinde lekeler vardır.

Milletimizin beş bin yıllık tarihinde insanlar, hayvanlar ve tabiatla ilgili tehlikeli hiçbir uygulaması yoktur. İslamiyet’ten önceki “Töre” si bile dünyaya ders niteliğindedir. Türk Töre ’sinde:

-Adalet

-İyilik

-Eşitlik

-İnsanlı törenin değişmez kuralı idi.

Türkler, uluslararası anlaşmalara uyulduğu sürece komşularına ve sınırlarına saygılıydı. Yabancı devlet elçilerinin dokunulmazlığı vardı. Savaşta “aman dileyene” kılıç çekilmezdi. Savaş ganimeti dağıtma hususunda adaletliydi. Bunlar gösteriyor ki Türklerde adalet anlayışının çağdaşlarına göre çok ileri ve medenilermiş. Üstelik bu töre MÖ den başlayan bir töredir. O zamanki devletler ve milletler tabiri yerindeyse yaşamayı bilmiyorlardı.

Gelelim İslam’la müşerref olduktan sonraki döneme diyeceğim ama zaten İslam dini bırakın soykırımı bir insanı öldürmek bütün insanlığı öldürmek gibi kabul eder.

Peki, bu mu soykırım yapan millet?

Soykırım olmamış mıdır?

Olmuştur elbet!

Tarihe gidersem yazım bitmez. Hepsini teker teker anlatırsam günler yetmez. Fakat yakın tarihten bir kaç örnek verelim mi?

1944 yılında kıyıcı diktatör Stalin’in eliyle binlerce Kırım Türkleri vagonlara, teknelerle bindirip doldurduktan sonra, tekneler Karadeniz’de batırılırken, vagonda olanlar ise inmeleri izin verilmeyerek aç, susuz, havasız bırakılarak öldürmeler soykırımdır.

17 Nisan 2006 da Scotsman’ın: Fransa yönetimindeki Cezayir’de bir buçuk milyon insan öldürülmüştür. Çok sayıda kişi de işkence ve kötü muameleden geçmiştir. Soykırım aranıyorsa işte burada soykırım yapılmıştır.

Irak’ta bir buçuk milyon insan öldürülmüştür. Soykırım arıyorlarsa, Suçluyu ilan etsinler bakalım.

Uluslararası Kızılhaç Örgütü 1992-1995 yılları arasında Bosna Hersek’te 312.000 kişinin öldürüldüğünü açıklamıştı. Soykırım arayanlar neredeler acaba?

Doğu Türkistan’daki insanlık dramı ve soykırımını duymayan ve bilmeyen var mı? Peki, bu cazgırlar niye bir araya gelmiyorlar. İşte soykırımcı devlet orada değil mi?

Azerbaycan’da öldürülen binlerce Türk’ün soykırımcısı Ermenistan, böyle bir konuyu suçluluk psikolojini bastırmak için çıkardığını herkes biliyor ama kendi suçlarının ortaya çıkmasından korktuklarından timsah gözyaşları akıtıyormuş gibi davranıyorlar.

Bunların bir araya gelmesi katillerin öldürdüğü maktulün cenazesinde toplanması gibidir. Bizi görsünler de şüphelenmesinler meselesidir. Sizleri dünya da biliyor, bizde biliyoruz. Siz suçluluk psikolojisinden bağırıyorsunuz ama korkunun ecele faydası yoktur. Gün gelir hesap döner ve siz 1915 yılında Osmanlı Devletini yıkmak için kimlerle hangi karanlık ilişkiler içerisine girdiğinizin hesabını verirsiniz.

Muhabbetle!..

Osman GİRGİN

Eğitimci-Yazar

osmangirgin.haber@hotmail.com

 

osmanlıhaber.com


Etiketler: ,

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.