haber oku

FENERBAHÇE NEREYE GİDİYOR?

admin ~ 18 Ağustos 2019 ~ Genel, Manşetler, Yazarlar

Fenerbahçe tarihinin en kötü yıllarını geçiriyor. Karamsar bir tabir olduğunu biliyorum fakat mesele ligi bitirme sırası değildir. Mesele anlayış meselesi beceriksizlik meselesidir.

Büyük ümitlerle başa gelen Sayın Ali Koç hayal kırıklığından başka hiçbir şey değildir. İyi insan, iyi iş adamı, iyi taraftar, iyi niyetli fakat iyi başkan değildir. Futbol başka bir iş, futbol yöneticiliği bambaşka bir iştir. Olmuyorsa bırak zorlamanın anlamı yoktur.

Teknik direktör anlamında da handikap var. Sanki istediğiniz oyuncuların hepsini alsanız bu sefer teknik direktör gölgede kalır. Teknik direktörün iyimser ve olumlu sözleri miadını doldurdu. Bu takımı iyi bir takım yapamaz. Ancak iyi bir takımı yönetebilir. Oynatmadığı oyuncular başka takımlarda harika topçu olabilirler.

Sportif direktörlük kurumsallık anlamında müthiş bir fikirdir. Çünkü başkan ve yöneticiler futboldan anlamak zorunda değillerdir. Fakat bu sportif direktöründe ülkesini, takımını bilmek ve ona göre transfer yapmak zorundadır. Yoksa önce kendisine verilen paralar olmak üzere paralar buharlaşır gider.

Geçen yıl en kötü sezonu geçiren ve hiçbir iddiası olmayan bir takımda kaç genç oyuncu vardı.

Bir teknik ekip sezonda iki genç oyuncu oynatamaz mı?

İddiasız sezonu boş ver, normal sezonda bile iki oyuncuyu takıma kazandıramayanlar teknik direktör değildir. Nice ümitlerle başka takımlardan alınan gençler bile forma sansı bulamadılar.

Buradan Trabzon spor takdir ve teşekkür etmemek mümkün değil. Yetiştirerek büyük insan olursunuz. Mirasyedi gibi davranarak değil.

Yine paralar uçtu gitti. Hiç olmazsa sattığınız futbolcuların parasıyla borcunuzun bir kısmını ödeseydiniz bundan daha iyi olacaktı. Hiç olmazsa kulübün paraları birileri tarafından buharlaştırılmayacaktı.

Bundan sonra gelen futbolcudan verim alırsanız sizin başarınız, alamazsanız zaten geç geldi olacak öylemi?

Yeni sezonda Fenerbahçe yine yok. Sezon yine sönük geçecek. Türk futbolseveri ve yöneticileri şunu iyi anlayacaklar:

-Dökme su ile değirmen dönmez.

Atasözleri yol göstermeye başladıysa artık, yolun sonu görünmüştür. Size bir atasözü daha yazarak veda edeyim. Çare değil ama günü kurtarıyordu.

-Gelen gideni aratır.

Muhabbetle!

Osman GİRGİN

Eğitimci, Yazar-Şair

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.