haber oku

FERHAT GÖÇER NAZİLLİ’DE!

admin ~ 07 Eylül 2012 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

ferhatgocer (16)

Nazilli Ferhat Göçer ile coştu

Nazilli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 90. yıl dönümü kutlamalarında  ünlü sanatçı Ferhat Göçer Nazilli Belediye Meydanı’nda unutulmaz bir konser verdi

Ünlü sanatçı Ferhat Göçer, Nazilli’de  düzenlenen Kurtuluş Günü etkinlikleri kapsamında halk konseri verdi. Belediye Meydanı’nda gerçekleştirilen konseri Kaymakam Mehmet Okur Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Belediye Meclis Üyeleri siyasi parti temsilciler, Daire Müdürler ve yaklaşık 10 bin vatandaş izledi. Konserde 2 saatten fazla sahnede kalan sanatçı Ferhat Göçer, birbirinden güzel parçalarını Nazilli’ler ile birlikte seslendirdi. Belediye Meydanını  hınca hınç dolduran Ferhat Göçer hayranları sanatçıya tüm şarkılarında eşlik etti. Sanatçı Ferhat Göçer kendisine ve şarkılarına gösterilen yoğun ilgi coşkuya dönüşünce “ Ben o kadar çok konser verdin inanın böyle bir coşkuyu ve güzelliği ilk defa görüyorum “ deyip şaşkınlığını  ifade etti. Biri bana gelsin Unutmuş çoktan, Üzüm,Yastayım,Dön diyemedim ve Ayrılsak ölürüz biz gibi kendi şarkılarının yanında, farklı tarzlardaki eserleri de söyleyerek 7’den 70’e herkesi coşturdu.

Konser sonunda konuşan Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, halkın tezahüratları ile alkışlandı. Meydanı dolduran izleyicilere kurtuluş günü için düzenlenen Ferhat Göçer konserine katıldıkları için teşekkür ederek sözlerine başlayan Başkan Alıcık  “Herkes bilmelidir ki, dün zaferlerimizdeki milli heyecanın ve şuurun aynısı bugün Türkiye sevdalılarının düşünce ve davranışlarında fazlasıyla bulunmaktadır. Kim ne derse desin ve ne yaparsa yapsın; bu topraklarda Türk milleti ilelebet varlığını sürdürecektir. Bu tarihi kararlılığın karşısında kim durursa erimeye ve yok olmaya mahkumdur. Tarihi zaferlerle dolu olan Türk milleti bu badireleri atlatacak ve güçlükleri alt edecek kudrettedir. Bu gün bu konseri yapıp yapmamakta çok düşündük. Ancak kararımızı olması yönünde verdik. Şehitlerimiz bizim başımızın tacıdır. onlar gönüllerimizden hiç eksilmeyecek. Bu vatanı kimseye böldürtmeyecek kimseye tek parçasını vermeyeceğiz. Bu gün burada olmak demek düşman çatlatmak demek. Bu gün burada olmak demek birlik beraberli demek mutluluk demek. Alparslan Anadolu’yu toprağımız yapmış büyük önder Atatürk’te Türkiye Cumhuriyeti devletini kurarak bizlere emanet etmiştir. Allahın izniyle bu emaneti gerekirse kanımızın, canımızın son damlasına kadar sahip çıkmak için elimizden gelen her şeyi yaparak bu vatan topraklarını kimselere yar etmeyeceğiz. Unutmayalım ve unutturmayalım ki; bizler bugün bu Meydanda böyle coşkulu toplanabiliyorsak, hep birlikte bir bayram sevincini aynı ruh ferahlığı ile birlikte yaşayabiliyorsak bu Mustafa Kemal’in öncülüğünde çok olumsuz koşullarda 7 düvele karşı dünyada tüm ezilen uluslara örnek gösterilen ulusal Kurtuluş Savaşımız sayesindedir. Türk evladı, Atatürk’ün Gençliğe Hitabesini iyi okumalı ondan aldığı ruhla Türk İstiklalini,Türk Cumhuriyetini ilelebet korumalı ve müdafaa etmeli, bu ruh ve kudretin damarlarındaki asil kanda olduğunu unutmamalıdır. Bu ruh ve kudretle “Tek Devlet,Tek Bayrak,Tek Dil” anlayışından asla vazgeçmemelidir.” dedi.

Sanatçı Ferhat Göçer’i Nazilli’de ağırlamaktan gurur ve mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Alıcık, konser sonunda kendisine çiçek, plaket, Nazilli Belediyespor atkısı  ve Nazilli Belediyesinin hazırlamış olduğu hediye paketini vererek sahnede hazır bulundurulan incir sepetiyle ikramda bulundu. Yaşadığı ilgi ve alakadan çok memnun olduğunu ifade eden Ferhat Göçer “Tüm Türkiye buradaki ortamı görmeli. O kadar konser verdim ancak buradaki coşku ve heyecan beni çok mutlu etti. Nazilli gerçekten bambaşka, şarkılarıma eşlik etmeniz beni çok sevindirdi ve şaşırttı” dedi.

Kendine has yorumu ve tarzı ile müzik dolu bir gece yaşatan Ferhat Göçer, Memleketim, 10. Yıl Marşı ve Gençlik Marşını söylerken coşkulu anlar yaşayan izleyiciler Türk bayraklarıyla eşlik ettiler. Coşkulu seyirci karşısında sahneden ayrılamayan sanatçı bir süre daha sahnede kalarak sevilen şarkılarından söyleyerek Nazilli’de müzik ziyafeti verdi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: