haber oku

GEREKİRSE 24 SAAT ÇALIŞIRIM!

admin ~ 15 Haziran 2012 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

 

415sokak (8)
“Vatandaşımız için yapılan hizmetin büyüğü küçüğü olmaz. Her konunun takipçisiyiz, olmaya da devam edeceğiz”

Belediye Başkanı Haluk Alıcık Belediye Başkanı olmak demek 8 saat görev yapmak değil zamanın 24 saatini mahallelerimiz ve vatandaşımızın  her türlü ihtiyacında yanında olmayı, talepleri doğrultusunda hareket etmeyi gerektirir” dedi.

Belediye başkanının Mesaisi olmaz ve masa başında oturarak  Belediye Başkanlığı yapılmaz diyen Alıcık “Nazilli’de yaşayan vatandaşlarımızın hiçbir ayırım gözetmeden Belediye hizmetlerinden yararlanması bizim için olmazsa olmaz şartlardan biridir. Belediye başkanı olmak demek vatandaşın her türlü ihtiyacında yanında olmak, talepleri doğrultusunda hareket etmeyi gerektirir. Mesai saati gözeterek ve masa başı Belediye Başkanlığı yaparak vatandaşa tam anlamıyla hizmet sağlanamaz. Halkın sıkıntılarını giderebilmek hizmet taleplerine karşılık verebilmek için ben ve belediye personeli imkanlar doğrultusunda, hatta şartları zorlayarak da vatandaşımızın hizmetindeyiz, olmaya da devam edeceğiz.” dedi.
Hazırlanan projelerin yapım çalışmalarının başlama ve bitim aşamasına kadar tüm evrelerini yerinde inceleyip kontrolleri bizzat kendisi yapan Belediye Başkanı Haluk Alıcık Nazilli içinde yapılan en küçük sokak çalışması ya da çevre  düzenlemesi gibi işlerinde kontrollerini yerinde incelediği sırada vatandaşında sorunlarını dinleyerek istek ve temennilerine anında müdahale ediyor, birimiyle ilgili belediye personeline de gerekenleri yaptırıyor.

Rutin mahalle kontrolleri sırasında Sümer mahallesi 415 sokakta Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ı gören vatandaşlar yanına gelerek sokak içerisinde bulunan boş arsa hakkında şikayetlerini bildirdiler. Kişiye ait boş arsanın sahibi tarafından ilgilenmemesinden dolayı otlak ve çöplük haline geldiğini, mahalle sakinlerine rahatsızlık verip tehlike arz ettiğini dile getirdiler. Başkan Alıcık şikayetleri anında dikkate alarak Belediye Temizlik İşleri bölümüne talimat verdi. Talimat üzerine hemen 415 sokağa gelen ekip boş arsayı ot ve çöpünden temizleyerek mahalleyi rahatsız eden görüntüden kurtardı. Başkan Alıcık ekiplerin işleri bitinceye dek takibini sürdürerek “Vatandaşımız için yapılan hizmetin büyüğü küçüğü olmaz. Her konunun takipçisiyiz, olmaya da devam edeceğiz” şeklinde konuştu.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: