haber oku

GÖNÜLLERİNCE EĞLENİP COŞTULAR!

admin ~ 06 Haziran 2012 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

eglendiler (13)

“Alzheimer Merkezi’de yaşadığımız bu duygu paylaşımında hem onlar hem de kendimiz çok mutlu olduk”

50. Yıl Anadolu Ticaret ve Ticaret Meslek Lisesi öğretmen ve öğrencileri Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında hazırladıkları Müzikli Şiir dinletisini Nazilli Alzheimer Merkezi’de hasta ve hasta yakınlarına sundu.

50. Yıl Anadolu Ticaret ve Ticaret Meslek Lisesi Meslek Dersi öğretmeni Mümtaz Akman, Edebiyat Öğretmenleri Fatma Yüce,  Gülcan Bağbozan,  Resim Öğretmeni Şükrü Taktakoğlu ve Anadolu Öğretmen Lisesi Müzik Öğretmeni Mustafa Dinçkol eşliğinde 9 öğrencinin de katıldığı  Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında hazırladıkları Müzikli Şiir dinletisini Nazilli Alzheimer Merkezi’nde hasta ve hasta yakınlarına sundu.

Keyifli geçen Müzikli Şiir dinletisinin ardından Alzheimer hastalarının istekleri doğrultusunda söylenen şarkılar ve çalınan  müzikler eşliğinde hastalar coşkulu anlar yaşadılar. Gönüllerince eğlenen ve keyifli anlar yaşayan hastalar ve hasta yakınlarıyla böyle bir organizasyonla bu tür duygu paylaşımlarını yaşamaktan çok mutlu olduklarını belirten Sosyal Sorumluluk Projesinde görevli öğretmenler; ”Öğrencilerimizle birlikte hazırlanan Proje kapsamında buradaki yaşlı ve hasta insanları mutlu etmek, sevindirmek, onların yalnız olmadıklarını ve hastalıklarından bir nebze uzaklaştırarak keyifli anlar yaşattık. Bu gün burada bulunan bu insanlarla yaşadığımız bu duygu paylaşımıyla hem onlar hem de kendimiz çok mutlu olduk. Bu tür projelerle daha çok organizasyonlar yaparak onlara yalnız olmadıklarını daha çok hissettirmeliyiz” dediler.

Bu tür etkinliklerle hastaların moral bulduğunu ifade eden  Nazilli Alzheimer Merkezi görevlileri, “Hastalarımız şarkılara eşlik edip duygusal ya da eğlenceli anlar yaşayarak merkezimizde yapmış olduğumuz konuşma bozukluğu, motor işlevlerinin ve duyu işlevlerinin planlama, organizasyon dikkati odaklama etkinlilerini doğrudan yaşama şansına sahip oluyorlar. Söylenen şarkı ve şiirlerle geçmişi hatırlayıp duygulu anlar yaşayabildiği gibi müziklere eşlik edip dans ederek fiziksel olarak vücutlarını da çalıştırmış oluyorlar. Merkezimizde bu güzel etkinliği sunan öğretmenlerimize ve öğrencilerimize çok teşekkür ederiz. Bu paylaşımı bize hastalarımıza ve yakınlarına yaşatan ve emeği geçenleri kutlarız” dediler.
Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: