haber oku

GURBETÇİ EGELİLERDEN BAŞKAN ALICIK’A ZİYARET!

admin ~ 09 Ağustos 2014 ~ Genel, Manşetler

DSC_9931

Gurbetçi Egelilerden Başkan Alıcık’a ziyaret

Eindhoven Egeliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkan ve üyeleri, Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ı makamında ziyaret ettiler.

Aslen Kurtuluş, Pamukören ve Nazillili olup,  Hollanda’nın Eindhoven kentinde yaşayan gurbetçi vatandaşlarımız Seyfettin Güneş,  Ahmet Aygün, Ahmet Niyazi Ünal ve Fevzi Çıplak Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ı makamında ziyaret ettiler.  Eindhoven kentinde Egeli vatandaşlar olarak kültürlerini yaşatmak,  birlik ve beraberliği koruyarak dayanışma içinde olmak amacıyla burada Einnhoven Egeliler Kültür ve Dayanışma Derneği kurduklarını ifade eden dernek başkanı Seyfettin Güneş tatil için memleketlerine döndüklerini belirterek, “Burada değerli belediye Başkanımız Haluk Alıcık’ı da ziyaret etmek istedik. Biz her ne kadar yurt dışında yaşasak da birer memleket aşığıyız. Gerek dostlarımız sayesinde gerek diğer imkânlarla memleketimizi takip ediyoruz.  Haluk Beyin kültürümüze ne kadar önem verdiği ve kültürü yaşatmak için mücadele verdiğini duyuyor, biliyoruz. Bu ziyaretimizde hem sayın başkanımıza birer egeli olarak teşekkür etmek, hem de 30 Mart seçimlerinden zaferle ayrılarak tekrar belediye başkanı seçildiği için onu tebrik etmek istedik. İlk döneminde Nazilli için güzel işler yapan Haluk Beyin ikinci döneminde de güzel işler başaracağına eminiz Allah yardımcısı olsun”dedi

Gurbetçi vatandaşlarımızı gurbette de olsa kültürlerine sahip çıktıkları için tebrik eden,  Başkan Alıcık ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Alıcık ziyarete gelen gurbetçilerle hatıra fotoğrafı çektirerek,  Nazilliye özgü hediyeler takdim etti.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: