haber oku

GÜZEL KÖY GÜZELLEŞTİ!

admin ~ 30 Mayıs 2013 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

guzelkoy su sorunu (2)

Güzel Köy’de su sorunu çözüldü

Güzel köyde, köy meydanı çeşmesi ve evlerin çeşmelerinden artık sular akıyor. 4 yıllıdır köylünün çektiği su sıkıntısı sona erdi.

Güzelköy’de 4 yıldır yaşanan kullanım suyu sorunu çözüldü. Nazilli’ye bağlı Güzel Köy’de yaşanan su sıkıntısı Nazilli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü su servisi tarafından çözüme ulaştırıldı. Uzun zamandır köydeki vatandaşların evlerine ulaşmayan suyun ana vananın tıkalı olmasından kaynaklandığı yerinde tespit edildi.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık ‘ın Güzel Köy muhtarına yaptığı ziyaret sırasında Köy muhtarı Ali Semaşen ve köy halkının 4 yıllık su sıkıntılarına çözüm bulunmasını istemeleri üzerine  Başkan Alıcık’ın talimatı ile sorunun giderilmesi için yapılan çalışmalar sonucu 100 lük Ana  vananın tamamen tıkalı olduğu tespitinde bulunuldu. Tespit çalışmalarının hemen sonrasında Nazilli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne Bağlı Su Servisi tarafından yeni 100 lük ana vana takılarak sorun çözüme kavuşturuldu.

Güzel köy Muhtarı Ali Semaşen konuşmasında “Belediye Başkanımız Haluk Alıcık’ın Köyümüze yaptığı ziyaretinde, evlerimize gelen kullanım suyunun çeşmelerimizden nerdeyse yok denecek kadar az aktığını, evlere yeterli suyun gelmediği gibi köy meydanındaki çeşmede bile aynı sorunu yaşadığımızı ve bu sorunun 4 yıldan buyana devam ettiğini ilettik. Başkanımız Haluk Alıcık bu problemin çözümü için gerekli birime hemen talimat verdi. Başkanımızın talimatı ile Nazilli Belediyesi Fen İşlerin Müdürlüğüne bağlı su servisi ekipleri sorunun nereden kaynaklandığını tespit etti. Bu tespit çalışmasının hemen ardından problemin kaynağı olan ana vana yenisi ile değiştirildi. 1 Hafta içerisinde yapılan bu çalışmalar ile bunca yıldır yaşadığımız sorun artık çözüme kavuştu. Şimdi evlerimizde ve köy meydanındaki çeşmemiz de yeterli tazyikte su akıyor. Köyümüzün 4 yıllık su sorununa çare olan başkanımız Haluk Alıcık ve emeği geçen herkese köylüm adına teşekkür ediyorum“ dedi.

Büyük şehir yasasının kanunlaşması sürecinden sonra Nazilli’ye bağlı köy kasaba ve beldelere sık sık ziyaretlerde bulunarak sorunları yerinde inceleyen Nazilli Belediye Başkan’ı Haluk Alıcık, “Meclisten geçen Büyükşehir yasası ile Nazilli’ye bağlı tüm köyler Nazilli Belediyesinden hizmet alacak. Biz zaten daha önceden de bizden yardım isteyen çevre köy, kasaba ve beldelerin sıkıntılarını çözüyorduk. Şimdi bu yasa ile yardım değil gerçek manada hizmet sağlayacağız. Güzel köyde yaşayan vatandaşlarımızın evlerinde yaşadıkları su sıkıntısını muhtarımız aracılığı ile öğrendik. Hatta köylü bu sıkıntılarını kendi çabaları ile çözmeye çalışmışlar. Çoğu evlerine strafor taktırarak su ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmışlar. Ancak su her şeyimiz. Evlerin çeşmelerinden suyun akmaması ve susuzluk çok kötü bir durum. Muhtarımızın ve köylünün bu sıkıntıyı bize aktarmalarından hemen sonra çözüme ulaştırmak için hemen çalışmalara başladık. Gördük ki 4 yıllık sorun ana vananın tıkanıklığından kaynaklanıyor. Köylülerimizin çeşmelerinden yeterli tazyikle su akmasını ekiplerimiz sağladı. Nazilli Belediyesi olarak Nazilli sorunlarını ve köylerimizin sorunlarını hiç ayrım yapmadan iş programlarımızın dahilinde çözüm getirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” Şeklinde konuştu.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: