haber oku

HAFTA BÖYLE KUTLANIR!

admin ~ 30 Eylül 2013 ~ Genel, Manşetler

itfaiyeziyaret2013 (8)

Alıcık’tan, itfaiyecilere baklava ikramı

Belediye Başkanı Haluk Alıcık, ‘Yangından Korunma ve İtfaiyecilik Haftası’ nda sürpriz bir ziyaret ile Nazilli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü personelinin haftalarını kutladı.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık ‘Yangından Korunma ve İtfaiyecilik Haftası’ nedeni ile Nazilli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğüne giderek personelin haftasını kutladı. Alıcık İtfaiye Müdürü Şeref Özben’e çiçek vererek haftalarını kutlarken beraberinde getirdiği baklavayı da itfaiye personeline ikram etti.

İtfaiye Müdürlüğü personeline bulundukları görevlerinin önemini hatırlatarak her birini tek tek kutlaya Başkan Alıcık Personel ile birlikte baklava yerken Müdür Özben ve personel ile sohbet etti.  Haluk Alıcık, sohbet sırasında Müdür Şeref Özben’den İtfaiye Müdürlüğünün araç durumu, personel sayısı ve yıl içerisinde itfaiye Müdürlüğü’nün ne kadar yangın ile kurtarma çalışmasına müdahale ettikleri konusunda bilgiler de aldı.

Başkan Alıcık’ın baklavalı sürpriz ziyaretinden duydukları memnuniyeti ifade eden İtfaiye Müdürü Şeref Özben, Başkan Alıcık’ın son olarak İtfaiye Müdürlüğüne sağladığı yeni ekipman desteği için teşekkür etti. Sohbet esnasında öncelikli olarak İtfaiye personelinin can güvenliği olduğunu belirten Şeref Özben; “22’si memur 22’si de hizmet alımı ile olmak üzere 44 personel ile sadece Nazilli değil Aydın’ın her noktasına hizmet vermeye çalışıyoruz. 11 aracımız içerisinde bulunan 32 metrelik hidrolik merdivenli yangın söndürme aracımız var. Bunun yanı sıra Aydın’a kadar olan Orman yangınlarına da destek veriyoruz. 9 aylık süreçte 13’ü çevre ilçe olmak üzere 97 ev yangını, 28 araç yangını, 55 orman yangını, 110 kıyı ve bahçe yangını, 3 fabrika yangını, 12 işyeri yangını, 6 elektrik yangınına müdahale ettik. Bunun yanı sıra 21 trafik kazasına yardımda bulunurken, 13 yangında da vatandaşları yangından kurtardık” dedi.

1926 yılında Nazilli Belediyesi bünyesinde kurulan itfaiye teşkilatının, o günden bu yana vatandaşların can ve mal güvenliğini korumak amacıyla büyük bir özveriyle çalıştığını belirten Alıcık; “Yangınların yanı sıra doğal afetlere ve kazalara daha hızlı müdahale edecek şekilde modern araç ve gereçlerle donatarak güçlendirdiğimiz itfaiye teşkilatımızın, düzenlenen eğitim seminerleri ile personelin teknik becerileri artırılmaktadır. 24 saat halkımızın emrinde olan özverili bir şekilde çalışarak görevlerini yerine getiren itfaiye ekiplerimize, üstün gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Her türlü felaket ve acil durumlarda kendi hayatlarını tehlikeye atarak, zor şartlarda mesai kavramı gözetmeksizin görev yapan tüm İtfaiye Personelimin “İtfaiye Haftası”nı tekrar kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum. Allah hepsinden razı olsun” ifadelerini kullandı.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: