haber oku

HALK OYUNLARIMIZ GÜRCİSTANDA

admin ~ 01 Haziran 2012 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

 

gurci-basin (5)gurci-basin (1)

Belediye Çocuk Halk Oyunları Gürcistan’da
Nazilli Belediyesi’nin 38 kişilik Çocuk Halk Oyunları Ekibi Gürcistan’da yapılacak olan Halk oyunları festivaline katılacak. Gürcistan’da yapılacak olan halk oyunları festivaline katılmak için geçtiğimiz gün Nazilli Belediyesinin Küçükler Halk Oyunları ekibi çok katlı otoparktan uğurlandı. Nazilli Belediyesi Halk Oyunları Eğitmeni Necdet Pekel sorumluluğunda  Nazilli’den ayrılan 38 kişiden oluşan  gurup  Gürcistan’ın Geleneksel Halk Oyunları Festivalinde Nazilli’yi temsil edecekler. 

2 – 5 Haziran 2012 tarihleri arasında Gürcistan’da 5 gün sürecek festivalde Nazilli Belediyesi Küçükler Halk Oyunları ekibi kendi yöresel giysileri ile yöresel oyunlarımızı tanıtacaklar. Gürcistanlı çocukların aileleri tarafından misafir edilecek olan ekip oyuncuları kaldıkları evlerde de kültür alışverişinde bulunma imkanına sahip olacaklar. Çok katlı oto parktan Nazilli Belediyesi otobüsü ile Gürcistan’da festivallere katılmak için 5 günlüğüne yola çıkan Belediye Halk Oyunları Çocuk gurubu aileleri tarafından gözyaşları ile uğurlandı. Ailelerinden 5 gün ayrı kalacak olan çocuklar bir yandan burukluk yaşarken bir yandan da başka bir ülkeye gitmenin sevincini yaşadılar. Çocuklarına uğurlamaya gelen anne-babalar da çocuklarıyla gurur duyduklarını, çocuklarının  Nazilli’yi en iyi şekilde temsil edeceklerine inandıklarını ifade ettiler. 

TANITIM ŞARTÜlkeler arasında bu tür kültürel ve sosyal etkinliklerin  her zaman fayda getireceğini belirten Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık: “Bu tür sosyal ve kültür etkinlikleri düzenlemesi, ülkeler arasındaki ilişkilerin sağlamlaşmasını katkı sağlaması açısından çok önemlidir. Bu tür etkinlikler ülkemizin ve bölgemizin tanıtımını sağlar. Yurt içinde ve yurt dışında yapılan tüm etkinliklere katılarak ülkemizi ve kendi yerleşim bölgelerimizi en iyi şekilde tanıtmalıyız. Bu sayede çocuklarımız başka kültürleri tanıma fırsatı bulurken yurt dışında da güzel ilişkiler kurarak yurtdışında tanıdıkları arkadaşlarıyla kalıcı 
dostlukların temelini atıyorlar ” dedi.Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: