haber oku

HALKIMIZ İÇİN HİZMET ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ!

admin ~ 16 Mart 2015 ~ Genel, Manşetler

DSC_8304

Halkımız için hizmet üretmeye devam edeceğiz

Turan Mahalle Muhtarı Serpil Akçasakız, Azaları ve mahalle sakinleri Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ı makamında ziyaret ederek mahalle sakinlerinin istek ve taleplerini iletti.

Ziyarette öncelikle Başkan Alıcık’a mahallelerinde bulunan Kadın Dayanışma Evine Özgecan Aslan, yapımı devam eden Turan Parkına da Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun isimlerinin meclis onayı ile mahallelerinde yaşatılması kararının alınmasından dolayı mahalleleri adına teşekkür etti.

Makama yapılan ziyaretin diğer önemli konu başlığı da Turan Mahallesine yapılacak olan Kapalı Pazar yeri ile ilgili oldu. Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın bir önceki dönem bütün mahallelerde kurulan semt pazarları için kapalı alanların yapım çalışmalarını başlatmış son olarak Yeni Mahalle ve Şirinevler Mahallesinde yapılan kapalı Pazar yerlerinden sonra Turan Mahallesi ve Yeşil mahallede de kapalı pazar yerleri için çalışmalar başlatmıştı. İlk adım olarak bu mahallelerde kapalı Pazar yeri yapılabilecek en uygun yerin araştırılması ile işe başlanmış ve uygun yerlerin tespitleri yapılmıştı. Yeri belirlenmiş olan Turan ve Cumhuriyet mahallelerinin ortaklaşa kullanabilecekleri yani Cumartesi ve Pazartesi pazarını aynı çatı altında toplayabilecek, Turan mahallesindeki kapalı Pazar yeri yapım çalışmalarının bir an önce başlatılmasını isteyen Turan Mahallesi ile Cumhuriyet Mahallesi sakinlerinin taleplerini Başkan Alıcık’a aktaran Turan Mahallesi Muhtarı Serpil Akçasakız ayrıca mahalle sakinlerinin ortaklaşa kullanabileceği bir hayır binası için de istekte bulundu.

Muhtarlık hizmet binasının hemen yanında yer almasını istedikleri hayır binasında mahallelinin evlerinde yapmakta zorluk çektikleri hayır böreklerini aşurelerini veya lokmalarını yapabilecekleri ve imece usulü kullanabilecekleri bir ortam oluşturulmasının mahalleye çok büyük katkı sağlayacağını belirten Serpil Akçasakız mahalle sokaklarındaki yollarda oluşan küçük çukurluklar ve deforme olan yerler hakkında da Başkan Alıcık’ı bilgilendirdi.

Seçim vaatleri arasında yer alan her mahalleye bir kapalı Pazar yeri sözünün halen geçerli olduğunu her Cumartesi günü Turan Mahallesi sokaklarında kurulan pazarda satıcıların ve alışveriş yapanların sıkıntılarının ve yaşadıkları sorunların farkında olduklarını belirten Haluk Alıcık, “Pazarcı esnafın ve alışveriş yapan vatandaşlarımızın yaz kış kullanabilecekleri kapalı Pazar yeri için yer belirlemesini yaptık. Proje taslağı da belediye proje servisimiz tarafından hazırlandı. Yapılacak olan kapalı Pazar yeri her hafta Pazartesi günü Cumhuriyet Pazarının da kurulabileceği ve iki mahallenin ortaklaşa kullanabileceği bir kapalı Pazar yeri olacak. Allahın izni ile Kapalı Pazar yeri inşaatı önümüzdeki günlerde başlatılacak. İhale çalışmaları için hazırlıklar yapılıyor. Diğer bir konu olan hayır evi konusunda da çalışmaların başlatılması için Fen İşleri Müdürlüğümüze gerekli talimatları vereceğim. Bizim görevimiz vatandaşımızın istek ve taleplerine karşılık verebilmektir. Bu güne kadar halkımızın istekleri doğrultusunda uygun şartlarda olan her türlü hizmeti sunduk. Bundan sonrada hizmet üretmeye halkımız için devam edeceğiz” dedi.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: