haber oku

HASTANE KULLANILAMAZ HALDE

admin ~ 08 Haziran 2012 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

dsc00986

Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine basan yağmur suyu tahliye çalışmalarında Nazilli Belediyesi İtfaiye ekibi de katıldı. 

Aydın’da, yağan şiddetli sağanak yağmurda en fazla hasarı gören Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi basan yağmur suyu 50 saat sonra tahliye edilebildi. Suyun tahliye edilmesiyle zararın boyutu da ortaya çıktı. Acil Servis de dahil olmak üzere iki katının tamamına yakını kullanılamaz hale gelen hastanenin cihazların yenilenme çalışmaları tamamlanana kadar hizmet veremeyeceği bildirildi. Hastanede tedavi gören 150 hasta ve personel diğer hastanelere sevk edildi.

Aydın’da metrekareye 43 kilogram yağışın düştüğü pazar gecesinde en büyük hasarı gören Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’ndeki su 50 saat sonunda tahliye edilebildi. Aydın Valiliğince Çevre İlçelerden Kaymakamlık vasıtasıyla yardım istenen  tahliye çalışmalarında Nazilli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri de yer aldı. 4 personel ve  4 motopomp (su çekim aracı) ile çalışmalarda yer alan Nazilli Belediyesi İtfaiye ekipleri 8 saat süren aralıksız çalışmaları ile Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesine basan yağmur suyunun boşaltılmasında yardımcı oldu.

Hastane katlarındaki suların çekilmesinin ardından basın mensuplarına kapıları açılan hastanedeki hasar görenleri şaşkına çevirdi. Hastane içindeki duvarların yıkıldığı, çelik yangın çıkış kapılarının ise yerinden çıktığı hastanede ana elektrik dağıtım panosunun ise yerinden çıkarak metrelerce sürüklendiği görüldü. Eksi 2’inci katında bulunan kazan dairesindeki bazı kazanların dahi yerinden çıktığı felakette, laboratuarlar malzemeleri de kullanılamaz durumda. Bir yandan temizlik personeli tarafından selden geriye kalan ve kullanabilecek malzemeler temizleme çalışmaları sürerken, bir yandan da bakanlık müfettişlerinin zarar tespit çalışmalarının devam ettiği belirtildi.
Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: