haber oku

HASTEPE’YE VEFA!

admin ~ 07 Kasım 2013 ~ Genel, Manşetler

muammerhastepecaddesi (1)

Muammer Hastepe’nin ismi cadede yaşayacak

Temmuz ayı içerisinde kalp yetmezliği nedeniyle hakkın rahmetine kavuşan 24 yıl bir fiil muhtarlık görevi yaparak Nazilli’ye hizmet vermiş Muammer Hastepe’nin ismi cadede yaşayacak.

Geçtiğimiz Temmuz ayı içerisinde kalbine yenik düşerek 74 yaşında hakkın rahmetine kavuşan Yıldıztepe Muhtarı Muammer Hastepe’nin ismi Nazilli Belediyesi tarafından yenilenen Yıldıztepe Mahallesindeki Kurudere caddesine verildi.

24 yılık muhtarlık görevini sürdürdüğü sırada kronik kalp yetmezliği yüzünden rahatsızlanan Muammer Hastepe muhtarlık görevinden ayrılarak Nazilli Devlet Hastanesinde tedavi görmeye başladı. Ancak 6 ay boyunca  uygulanan tedavilere rağmen kalbine yenik düşen Muammer Hastepe hayatını kaybetti. Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık yaklaşık 5 dönem Yıldıztepe mahallesinin muhtarlığını  yapan Muammer Hastepe’nin isminin geçen yıl yenilenen kanal yolunda yani Kurudere Caddesinde yaşatılması için teklif sunmasının ardından yapılan son belediye meclis toplantısında yıllarca muhtarlığını yaptığı Yıldıztepe Mahallesindeki Kurudere caddesi isminin değiştirilerek Muammer Hastepe cadesi olarak değiştirilmesine oy birliği ile karar verildi. Kararın alınmasının hemen ardından belediye yetkililerince hazırlatılan Muammer Hastepe’nin isminin yazılı olduğu Muammer Hastepe Caddesi tabelası Kanal yoluna yerleştirildi.

Oy birliği ile kararın alınmasından dolayı tüm meclis üyelerine teşekkür eden Başkan Haluk Alıcık Nazilli’mize hizmet etmiş bırakın Nazilli’yi ülkemiz için hizmet etmiş şahsiyetler bizim için çok önemli.  Bu şehir ya da ülkemiz için tek bir çivi çakmış olsa bile bu fani dünyadan göç edip gitmiş olan kişilerin isimlerini yaşatmak, ölümsüzleştirmek  bizlerin görevidir. Bu güne kadar yaptığımız hizmetlerimize vatanımız ve Nazillimiz için bir şeyler yapmış ya da vatan uğruna canını vermiş önemli şahsiyetlerin isimlerini vererek yaşatmaya özen gösterdik, göstermeye de devam ediyoruz. Bunu yaparken de hiçbir şekilde siyasi bir amaç gütmeden, taraf gözetmeden yapıyoruz. Rahmetli Muammer Hastepe muhtarımız da az değil 5 dönem yani 24 yılını muhtarlık görevine vermiştir. Bu kadar yıl muhtarlık vazifesini yapmak çok az kişiye nasip olur. 5 dönem peş peşe muhtar seçilen Muammer ağabeyimiz verdiği hizmetleri ile mahalle sakinlerinin gönüllerini her daim fethetmiştir. Mahalle sakinlerinin çok sevdiği muhtarları Muammer Hastepe her zaman kalplerde yaşayacaktır. Yaz aylarında yenilediğimiz Kurudere caddesi bundan böyle Muammer Hastepe Caddesi olarak hep baki kalacaktır. Allah kendisine gani gani rahmet eylesin, Onu seven öncelikle ailesine sonra da tüm mahalle sakinlerine sabırlar versin” dedi.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, son olarak önümüzdeki günlerde de düzenlenecek bir törenle Muammer Hastepe Caddesinin açılışının yapılacağını sözlerine ekledi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: