haber oku

HAYDİ KUŞADASI BİR İKİ!

admin ~ 07 Temmuz 2014 ~ Genel, Manşetler

DSC_4510

Nazilli Kuşadası seferleri başladı

Yıllardır Atatürk Parkı önünden akşam saat 18.30 de hareket eden Nazilli Belediyesi Kuşadası  otobüsü yine her yıl olduğu gibi Nazillileri Kuşadası’na taşımaya devam ediyor.

Büyükşehir’e takılan Nazilli Kuşadası seferleri 3 hafta gecikmeli olarak başladı. Yaklaşık 1981 yılından itibaren her yaz dönemi okulların yaz tatiline girmesi ile birlikte Nazilli’den Kuşadası, Nazilli Sitesi ve Nazilli Öğretmenler sitesi (NÖTESTİK)’e yapılan otobüs seferleri bu yıl gecikmeli olarak başladı. Nazilli Belediyesi tarafından her yıl yaz tatilinin başlangıcı itibari ile başlayıp okulların eğitim öğretime açıldığı zamana kadar hafta içi ve hafta sonu dâhil olmak üzere Nazillili bir çok yazlıkçıyı Nazilli’den Kuşadası’na, Kuşadası’ndan da Nazilli’ye taşıyan otobüs seferleri Nazilli Belediyesi’nin Aydın Büyükşehir’e bağlanmasından dolayı yaşadığı bazı pürüzlerin giderilmesi ile yaklaşık 3 haftalık bir gecikmeyle başlatıldı.

33 yıldır bir fiil Nazillili yazlıkçıların en önemli ulaşım kaynağı olan Nazilli Belediyesi otobüslerinin gecikmelide olsa seferlerine başlamış olmasından dolayı vatandaşın büyük bir memnuniyet duyduğunu belirten Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık “ Kanunlaşan Büyükşehir yasası ile Nazilli Belediyesi olarak bu güne kadar verdiğimiz birçok hizmetlerimizde kısıtlamalar yaşamaktayız. Yani hizmet sıkıntısıyla karşı karşıya kalmaktayız. Nazillili yazlıkçılarımıza yaklaşık 33 yıldır Nazilli Belediyesi olarak verdiğimiz otobüs seferleri de bu sıkıntıya takılarak bir süre gecikme yaşadı. İlk olarak 69 Model Mercedes 302 otobüsleri ile başlatılan Kuşadası otobüs seferleri 2003 yılından itibaren 2003 ve 2005 model Man otobüsleri ile sefer yapmaktadır.  Yine yıllardır olduğu gibi her gün ve hafta sonu Pazar günü hariç Atatürk Parkı doğu kapısı önünden 18.30’da Nazilli’den hareket eden otobüsümüz, yine her sabah 06.30 ‘da da Kuşadası Nazilli Sitesinden Nazilli’ye dönüş yapmaktadır. Bu seferler sayesinde Nazillili birçok esnafımız yazlıkta tatil yapan ailesini günü birlik olarak görme imkânı yakalarken doğrudan ulaşım konusunda da kolaylık yaşamaktadır. Geçen yıllarda Didim’e de ara seferler koymuştuk. Ancak Kuşadası yoğunluğu kadar olmayınca bu yıl Didim seferlerini iptal ederek sadece Kuşadası seferlerine yoğunluk verdik” ifadelerini kullandı.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: