haber oku

HAYDİN ÇOCUKLAR CAMİYE!

admin ~ 14 Haziran 2013 ~ Genel, Manşetler

Haydin Çocuklar camiyeDSCI0032

Yazın gelmesiyle birlikte okullarda tatil olunca sokaklar çocuk sesleriyle şenlendi. Fakat geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızı iyi yönlendirmek gerekir.

Günümüzün en büyük problemlerinin başında saygı ve sevgi gelmektedir. Bu kurallar topluluğunu alabileceğimiz veya öğrenebileceğimiz tek yer dinimizdir. Dinimizi öğrenmek, günlük hayatta gerekli bilgileri görmek ve okullarda görülen sevgi ve saygıyı pekiştirmek için çocuklarımızı nerede olursak olalım yaz kursları dediğimiz camilere gönderelim.

Çocuklar bizim geleceğimiz ve dünya ahret sorumluluğumuzdur. İşte bu maksatla Diyanet İşleri Başkanlığının başlattığı yaz kursları 17 Haziranda kayıtlar başlıyor. 24 Haziran 2013 de kurslar başlıyor.  Bu fırsatı iyi değerlendirmek gerekmektedir.

İnsan ölünce emelinin kapanmadığı üç şeyden birisi kendisinden sonra hayırlı evlat bırakmasıdır. İşte hayırlı evlat bırakmanın bir yolu da camiye gitmektir. Çocuklarımızı ilgisizliğimize, işlerimize, tatilimize ve en önemlisi sevgimize kurban etmeyelim. Bütün çocuklarımızı camiye gönderelim.

Osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: