haber oku

HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ!

admin ~ 28 Mayıs 2013 ~ Genel, Manşetler

ticaretodasiziyaret (4)

Alıcık’dan  Ticaret Odasına ‘hayırlı Olsun’ Ziyareti

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, geçtiğimiz hafta yapılan seçim sonrası göreve seçilen Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan’ı ve Meclis Başkanı Gürdal Yüzügüler’i makamında ziyaret etti.

Başkan Alıcık, yeni seçilen yönetime hayırlı olsun dileklerinde bulunurken, Ticaret Odası’nın Nazilli için önemine değindi. Yeni Yönetimle birlikte Ticaret odası faaliyetlerinde gözle görülür bir değişiklik ve reform yaşandığına da dikkat çeken Alıcık; “Yeni Yönetim Nazilli’miz için önemli ve güzel kararlar alarak, şehrimizin ve esnaflarımızın kalkınması ve sorunlarının çözülmesi yönünde faaliyetlerde bulunacağına inanıyorum. Bu inancımın boşa  çıkmayacağını umut ediyor,  Başkanımıza ye yönetim kurulu üyelerine başarılar diliyorum” diye konuştu.

Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Amacımız üyelerimizin sorunlarına çareler bulan, Nazilli’de istihdamı artıran ve yeni girişimcileri destekleyen bir yönetim oluşturmaktı, bunu da başardık, göreve henüz yeni başladık, ancak esnaflarımızın ve Nazilli’mizin sorunlarını yakından biliyoruz, bu nedenle de elimizden geleni yaparak üyelerimize en iyi hizmetleri vereceğiz” dedi.

Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan yeni yönetimin vizyonu ve misyonu hakkında da Başkan Alıcık’a açıklamalarda bulundu. Mesleki ahlak kuralları sınırlarında her zaman gelişen, uygar ve çağdaş bir oda olarak çalışmalarını sürdüreceklerini ifade eden Nuri Aslan, “Vizyonumuz esnaf statüsünde olmayan tüccar ve sanayicilerden olaşan üyelerinin ihtiyaç ve beklentilerini en düzeyde karşılama noktasında proaktif bir rol üstlenerek ve dünyasına danışmanlık yapan, üye haklarını yasanın kendisine verdiği yetki çerçevesinde koruyan, Dünyadaki değişim ve gelişimi izleyerek özel sektörün küresel ölçekli üretim ve markalaşmasında çözüm ortağı olan, mesleki ahlak kuralları sınırlarında her zaman gelişen, uygar ve çağdaş bir oda olarak çalışmalarımıza geliştirmektir. Misyonumuz ise, Çalışanlarının, üyelerinin, paydaş kurum ve kuruluşlarının gelişimine katkıda bulunmak. Güçlü bir kurumsal yapılanma sürecini tamamlamak, yeni ticaret ve yatırım imkânlarının sağlanmasında ilgili kurumlarla işbirliği yapmak üyelerimizin ulusal ve uluslararası piyasada rekabet gücünü arttırmak. Nazilli için önder ve danışılan bir kurum olmaktır” diyerek açıklamasını tamamladı.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: