haber oku

HAZİRAN AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

admin ~ 08 Haziran 2012 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

 

haziranmeclis-basin (9)

Nazilli Belediye Meclisi Haziran 2012 dönemi Olağan Toplantısı yapıldı. Belediye Başkan Vekili Vahit AYSAN  Başkanlığı’nda toplanan mecliste 6 gündem maddesi ve 1 ek madde  görüşüldü.

Nazilli Belediye Meclisi Haziran 2012 dönemi Olağan Toplantısı 1. Birleşiminin 1. Oturumu 5393 sayılı kanunun 20. Maddesi gereğince Belediye Meclisi toplantı salonunda yapıldı. Başkan Vekili Vahit AYSAN  Başkanlığı’nda toplanan mecliste 6 gündem maddesinden ayrı ek 1 gündem maddesi de  görüşüldü. Haziran ayı Meclis toplantısında 2. Gündem maddesi olan  İmar Komisyonundan istifa eden üyelerin yerine yeni üyelerin seçiminin yapılması mecliste kapalı oyla seçim için karar alınarak yapıldı. Yapılan kapalı oylama sonucu Meclis Üyesi Hilmi Volaka İmar Komisyonuna seçildi.
Meclis Toplantısının gündem maddeleri olan Sözleşmeli Personel Çalıştırılması oy birliği ile, İmar Komisyonundan istifa eden üyelerin yerine yeni üyelerin seçimini ise kapalı oy ile yapılarak Hilmi Volaka Seçildi.

3’üncü gündem maddesi olan Hürriyet caddesinde yapılacak olan kilit parke ve bordür döşeme çalışmaları için Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü ile yapılacak olan protokolü imzalamak üzere Belediye Başkanı Haluk ALICIK’a yetki verilmesi ve 4’üncü madde,  Şehir merkezine yapılacak olan yer altı kablo güzergahı ve kanal inşaatları ve onarım esasları için AYDEM ile protokol imzalamak üzere Belediye Başkanı Haluk ALICIK’a yetki verilmesi oy çokluğu ile kabul edildi.
5’inci madde de yer alan  İmar plan tadilatlarının görüşülmesi ve 6’ıncı madde Kent Konseyi Meclis ve Çalışma Gurubu Kararlarını İnceleme Komisyonu Raporu, gündem maddeleri görüşülmesi de oy birliği ile kabul edildi.

Nazilli Belediye Meclisi Haziran 2012 dönemi Olağan Toplantısı’nda ayrıca 1 ek madde olarak 7’nci madde meclise sunuldu.  İmar ve şehircilik Müdürlüğü’nün göndermiş olduğu yazılı talep üzerine Karaçay Mahallesi Devlet Karayolu üzerinde bulunan M.20b.07c.4a pafta 775 ada, 79 parsel nolu 1.055,17 m2’lik arsa vasıflı taşınmazın Belediye kanununun 18. Maddesinin e fıkrası gereğince satılıp satılmayacağının belirlenmesi konusu meclis üyelerine sunuldu. Bu ek madde mecliste oy birliği ile kabul edildi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: