haber oku

HEDEFİMİZ VATANDAŞIN SORUNLARINI ÇÖZMEKTİR!

admin ~ 24 Temmuz 2012 ~ Genel, Manşetler

 

HALUK 2
İmar Planlı  Alanlar Oluşturularak Vatandaşın Sorunlarını Çözülecek

Başkan Haluk Alıcık; “Belediye olarak çabamız  mevcut dokuya uygun imar planlı  alanlar oluşturarak vatandaşın sorunlarını çözmektir” dedi.

Nazilli Revizyon İmar Planı yapım süreci dahilindeki halihazır harita yapım işi, Jeolojik Harita Yapım İşi ve 1/1000 ölçekli ve 1/5000 Ölçekli Revizyon İmar Planı Yapım İşleri, Haluk Alıcık’ın başkanlığında İmar ve Şehircilik Müdürü Koray Öden ile birlikte basın mensuplarına anlatıldı. Başkanlık makamında yapılan toplantıya Ak Parti Aydın Milletvekili Ali Gültekin Kılınç Nazilli Ticatret Odası Başkanı ve Ak Parti Nazilli İlçe Başkanı Tacettin Pirinç Belediye Başkan Vekilleri Ziya Aksüt ve Vahit Aysan Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Akkaya MHP Nazilli İlçe Başkanı Kürşat Engin Özcan Meclis Üyelerinden Süleyman Bilgen,  Gonca Yelkovan, Kazım Zeyrek Nasiad Başkanı Necmi Erkan ve basın mensupları katıldı.

Toplantıda, 27 Nisan 2009 tarihli Resmi Gazetede “ Nazilli İlçesine bağlı İsabeyli Beldesi ile Dallıca, Ocaklı, Bozyurt, Sevindikli, Güzelköy ve Durasallı Köylerinin tüzel kişiliğinin kaldırılarak Nazilli Belediyesi sınırları içine katılması 5393 sayılı Belediye Kanununun 11 inci maddesi uyarınca uygun görüldüğü ve sınır tespit kararı alındığı Nazilli Belediye İmar Müdürü Koray Öden tarafından açıklanarak anlatıldı.

Resmi gazetede belirtilen karara dayanarak, Nazilli İlçesinin şehirleşme açısından büyüme yönü ve mevcut yerleşim alanları dikkate alınarak Güzelköy den İsabeyli Beldesine kadar “Revizyon İmar Planı” yapım işi için Belediye Başkanı Aytekin Kaplan’ın görev zamanında halihazır harita yapım işi ihale edildiğini ifade eden Başkan Alıcık ; “Nazilli Belediye Başkanı olarak hizmete başladıktan sonra Nazilli Belediyesinin büyüme alanları göz önüne alarak yeni planlı yerleşim alanları ve imar parselleri üretmek için yapılmış olan halihazır haritalar altlık edilerek “Jeolojik jeoteknik etüt Harita Yapım İşi” ihale edildi ve tamamlandı.” dedi. Nazilli ilçesine bağlanan yerlerine bütünlüğünü sağlamak amacıyla Revizyon İmar Planı Yapım işi 14 resmi kuruma izin için başvurulduğunu, halihazır ve jeolojik haritalar tamamlandıktan sonra “1/1000 ölçekli ve 1/5000 Ölçekli Revizyon İmar Planı Yapım İşlerinin de  ihale edildiğini ve çalışmaların  devam etmekte olduğunu ifade eden Başkan Alıcık ,”  Belediye olarak çabamız  mevcut dokuya uygun imar planlı  alanlar oluşturarak vatandaşın sorunlarını çözmektir. Görevde olduğumuz süreç içinde plan işleri sonuçlandırılacaktır.” dedi.

Toplantıda revize imar planının getirecekleri Nazilli Belediye İmar Müdürü Koray Öden tarafından şöyle ifade edildi: Nazilli Belediyesi  olarak; bilgisayar ve internet ortamında vatandaşlarımıza taşınmaz malları hakkında sağlıklı bilgi verebilmek için Nazilli Belediyesinin Kent Bilgi Sistemine geçiş İşlemine altlık olacaktır. Revize İmar planı çalışmaları sayesinde kanayan yara halindeki hisseli tapuların müstakil hale gelmesi için adım atılmış olacaktır” dedi.

Yıllardır imar planında okul alanı ve sağlık alanı şeklinde atıl olarak bulunan alanların işlevsel hale gelmesi sağlanarak ,yer sahiplerinin mağduriyetleri giderilmeye çalışılacağını ifade eden Belediye Başkanı Haluk Alıcık “Revize imar planı için 14 Resmi Kurumdan görüş alınması gerekmektedir. Şuan itibariyle sadece Tarım İl Müdürlüğünün görüşünü beklemekteyiz. Görüşler tamamlandıktan sonra mevcut Nazilli Belediyesi  imar planı, bağlanan köylerin mevcut yerleşim planları ve İsabeyli Belediyesinin mevcut imar planı ile bir bütün haline gelecektir. Revize İmar planı bittiğinde, elimizde Nazilli İlçesinin yeni sınır hudutlarını kapsayan  bir şehir planı olacaktır” dedi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: