haber oku

HERKESE HİZMET!

admin ~ 30 Temmuz 2012 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

yesilmahalleparkcalismasi (3)

Nazilli Belediyesi alt yapı, yol ve park yapım çalışmalarına devam ediyor.

Nazilli Belediyesi yeşil alan oluşturma çalışmaları kapsamında Yeşil Mahalle 739 ve 741 sokak üzerinde toplam 920 m2 alan içerisine park yapıyor.

Nazilli Belediyesi yol çalışmalarının yanı sıra Park ve çevre düzenleme faaliyetlerine de devam ediyor. Yeşil mahalle 739-741 sokaklarındaki altyapı çalışmalarından kanalizasyon hattı ve yağmurlama altyapısı geçtiğimiz günlerde oluşturuldu. Şu an yolun tesviyesi yapılarak parke taşı döşeme çalışmalarına başlanacak. Yol çalışmaları tamamlandıktan sonra trafiğe açılarak halkımızın hizmetine girecek.

Ayrıca yine Yeşil Mahalle 739-741 sokaklarında yol yapım çalışmalarının dışında yeşil alan oluşturma projesi kapsamına göre Nazilli Belediyesi yol çalışmalarının yanı sıra Park ve çevre düzenleme faaliyetlerine de devam ediyor. 920 m2 alan içerinde yapılacak olan parkın büyük küçük tüm mahalle sakinlerine hitap edeceğini belirten Alıcık, “Çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Biz ilçemizdeki çocukların yeşil bir kuşak içerisinde doğal ortamlarda büyümesini, onlar için yapılmış oyun parklarında gönüllerince eğlenerek oynayabilmelerini, halkımızın doğal ortamlarda spor yapabilmesi ya da gidip dinlenebileceği huzurlu bir ortamlar yaratmayı hedefledik ve bunu her mahalle ve sokakta yaratmayı istiyoruz. Çocuklarımıza ve halkımıza yaşanabilir bir şehir bırakmak için çabalarken aynı zamanda kendi mahallelerinde güvenli bir şekilde oyun oynayabilmeleri için park çalışmalarımız devam ediyor. Bu kapsamda Yeşil mahalle 739 ve 741 sokak üzerinde toplam 920 m2’lik alanda, içerisinde mahalle sakinlerinin spor yapabileceği 110 m2 lik bölümünde Fitnes Spor aletleri, 172 m2’lik bölümünde Çocuk oyun alanı ve geri kalan 648 m2’lik bölümüne de yeşil alan ve dinlenme alanları yapılacak. “ dedi.

İncelemelere Başkan Yardımcıları Mesut ERDEMİR, İbrahim ÖZKAN,  Park Bahçe Müdürü Hülya SUNGUR, Fen İşleri Müdürü Halil İbrahim TOPÇU ile birlikte yapan Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, çalışmaların en kısa süreçte tamamlanıp halkın hizmetine girmesi için talimat verdi.

Yeşil Mahalle 739 ve 741 sokak sakinleri mahallelerine yapılan park ve yollarının yapılmasından sokaklarında yapılan çalışmalarla sağlanan yeni görünüm ve hizmetten dolayı Nazilli Belediye Başkanı Haluk ALICIK’a teşekkürlerini ifade etti.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: