haber oku

HOCALI KATLİAMINDA ŞEHİD DÜŞENLER İÇİN YASİN-İ ŞERİF OKUNDU!

admin ~ 21 Şubat 2013 ~ Genel, Manşetler

DSCI0013DSCI0003

Nazilli Ülkü Ocaklarında 26.Şubat 1992 yılında Dağlık Karabağ’ın Hocalı Kasabasında Ermeniler tarafından şehid edilenler için Yasin-i şerif okundu.

Nazilli Ülkü Ocaklarında yaklaşık on yıldır devam eden Cuma akşamları Yasin-i şerif gecesinin konusu 1992 yılında Dağlık Karabağ’ın Hocalı kasabasındaki katliamdı.

Programı sunan Eğitimci-yazar Osman GİRGİN:

“Yeryüzüne halife olarak gönderilen insan hangi zaman, çağ ve dönemde olursa olsun insanlığını ve yaratıcını unutunca dünyanın en büyük canisi olup çıkıveriyor. Eğer bunu birde bir düşünce veya sistem adını yapıyorsa ölçemezsiniz canililiğini. Dünyanın sahibi olmaya çalışan düzenlerin birbirinden ne farkı var. Ha kapitalizm, ha komünizm veya emperyalizm. İşte son yıllardaki Amerika, Rusya fırsat bulursa Çin kendi aralarında vahşileşme ve canileşme yarışındalar. Sırasıyla ve kendi çıkarları uğruna fırsat buldukça diğer milletlere saldırıyorlar. Bu da yetmiyor masum devlet ve milletleri içteki satılmışları vasıtasıyla karıştırmakta caniliklerine kan ve gözyaşı sağlamaktadırlar. Biz bütün izmlerin karşısındayız. Yeni bir dünya düzeni de aramıyoruz. Allahın dinini yaşayarak dünyaya yaşattığımız gün yeryüzünün güzellikleri hep beraber göreceğiz inşallah. İşte bundan tam 21 yıl önce Dağlık Karabağ’ın Hocalı Kasabasında 106’sı kadın, 83’ü çocuk olmak üzere toplam 613 Azeri vatandaşın ne günahı vardı. Bunun ve bunun gibi katliam sorumlularının bu dünyada hala cezalandırılmamış olması yeni katliamlara çanak tutmaktadır. Allah hepsine rahmet eylesin. Mekânları cennet olsun. Katliamlar ve yapan devletler bunlarla bitmedi ve hala dünyanın değişik bölge ve devletlerinde adları farklı da olsa katliamlar devam ediyor.  Allah mazlum ve mağdur millet ve topluluklarını korusun.”

Okunan Kuran-ı Kerim meali ve açıklamasından sonra Yasin-i Şerif okundu. Yapılan duada başta Hocalı Katliamı şehidleri olmak üzere tüm şehidlerimiz ve bulunan ve bulunmayan geçmişlerimiz, ülküdaşım Servet Küçükçallı’nın annesi için eller açıldı. Program yapılan ikramlarla son buldu.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: