haber oku

HUZUR EVİ COŞTU!

admin ~ 05 Mart 2013 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

nazillilisesihuzureviziyaret (8)

Huzur Evi sakinleri öğrencilerle coştu

Nazilli Lisesi’nin İzci Gurubu ve Müzik Folklor gurubundan oluşan 30 öğrencisi Haluk Alıcık Huzurevi sakinlerine 2 saat süren eğlence ve müzik şöleni sundu.

Nazilli Lisesi öğrencileri Haluk Alıcık Huzurevi sakinlerine felekten bir gün yaşattı. Nazilli Lisesi’nin İzci Gurubu ve Müzik Folklör gurubundan oluşan 30 öğrencisi, Haluk Alıcık Huzurevi sakinlerine 2 saat süren eğlence ve müzik şöleni sundu.  Öğrencilerin sunumunu yaptıkları müzikli eğlenceye Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık da katıldı. İzci Gurubu Öğretmeni Bülent Konan, Müzik Folklör Gurubu öğretmenleri Metin Çelikel ve Orhan Yeşiltepe eşliğinde Huzurevine gelen 30 öğrenci sundukları program ile huzurevi sakinlerine güzel bir gün yaşatarak müzik ziyafeti verdiler. Huzurevi sakinlerinin problemlerini paylaşmak, gönüllerini almak ve yalnız olmadıklarını hissettirmek için böyle bir program hazırladıklarını ifade eden Nazilli Lisesi Okul Müdürü Sercan Büzgülü Nazilli Lisesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Huzur Evi ziyareti ile öğrencilerin  yaşlıları eğlendirdiğini ve yapılan huzurevi ziyaret ile yaşlılara değer vermeyi ve onların deneyimlerinden faydalanmaları gerektiğini öğrendiklerini ifade etti .

Öğrencilerin ziyaretinden oldukça memnun kalan huzurevinin sakinleri öğrencilerin söyledikleri şarkılara eşlik ederek gönüllerince eğlendiler. Nazilli Lisesi Müdürü Sercan Büzgülü, “Hem yaşlılarımızı mutlu etmek hem de güzel bir gün geçirmek için öğrencilerimizle huzur evi sakinlerinin yanında olmak istedik. Büyüklerimize böyle bir programı sunmamıza imkân sağlayan Belediye Başkanımız Haluk Alıcık’a da katkı ve desteklerinden teşekkür ediyorum. Biz yaşlı büyüklerimizle olmaktan çok mutlu oldu. Onlarında öğrencilerimizle birlikte olmaktan mutlu olduklarını gördük. Ziyaretimiz amacına ulaştı. Bize ne zaman talep olursa biz hep hazırız.” dedi.

Nazilli Lisesi Öğrencilerinin daveti üzerine Huzurevindeki Müzikli eğlenceye eşlik eden Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık Okul müdürü Sercan Büzgülü nezdinde öğretmen ve öğrencileri tebrik ederek teşekkür etti. Hazırladıkları bu programın huzurevi sakinleri için çok büyük anlam ifade ettiğini hatırlatan Alıcık ; “Yaşlılarımızın hayat tecrübesiyle gençlerimizin enerjisinin bir araya getirdiğimiz zaman bütün sorunlar kendiliğinden çözülür. Böyle programlarla gençler eksik olan hayat tecrübelerini tamamlar. Ayrıca yaşlılığın nasıl bir süreç olduğunu yakından gözlemleyen geçlerimiz, bir gün kendilerinin de yaşlanacaklarını düşünerek hareket etmeye başlar. Huzurevindeki tüm yaşlılarımız bizim anne ve babamız. Onlara ev konforunda imkanlar sağlayarak zorluk çekmemelerini sağlıyoruz. Onların hiçbir eksikleri bırakılmadan burada gerekli her türlü hizmet veriliyor ancak, işte ayrıntı burada gizli onların gönül isteklerini bu ziyaretleriniz ve hazırlamış olduğunuz bu güzel programlar tamamlıyor. Bana göre en anlamlı olanı da budur. ” şeklinde konuştu.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: