haber oku

İKİ ELİN SESİ VAR

admin ~ 08 Haziran 2015 ~ Genel, Manşetler

 

KOALİSYON

Millet olarak bir seçimi daha geride bırakmış bulunmaktayız. Her seçimde olduğu gibi yine aynı sözlerle seçim değerlendirmelerini dinledik.

Memleketimiz uzun bir aradan sonra ilk kez koalisyon sözlerini ve koalisyon hükümetlerini tartışır oldu. On üç yıllık tek parti hükümetinin ardından gelen bu parçalı meclis özellikle gençlerimiz açısından yeni olabilir.

Seçim öncesinde koalisyon hükümetleri üzerine korkutma ve yıldırma yeterince yapılmıştır. Psikolojik baskının uygulanmasına rağmen böyle bir tablonun çıkması milletimizin ders verir nitelikteki mesajıdır.

Tek parti hükümetlerinin eğitimde, sağlıkta, adalette ve medyada tekelleşme ve kadrolaşmadan şikâyetçi olanların bu tablodan iyi bir hükümet çıkarmaları gerekmektedir.

Bugün kurulacak olan koalisyon hükümetlerinin en azının ardında % 53 halk desteği olacaktır. Bu destek başka alternatiflerle % 65 e kadar yükselebilir.  Bundan daha az halk destekli koalisyon hükümetleri olmuştur ve olacaktır. Bu tablo koalisyon hükümetleri için kötünün iyisi değil, iyidir. Burada bir atasözünü hatırlatmakta fayda görüyorum:

-Bir elin nesi var, iki elin sesi var.

Kutuplaşmadan, öteleştirmeden ve kadrolaşmadan şikâyet eden milletin alın uzlaşın dediği mesajını yerine getirmeyenleri gelecek seçimde kırmızı kartla oyun dışına atacağını bilmeliyiz.

Küçük olsun benim olsun anlayışı ile nasıl büyük ticaretler yapılamıyorsa aynı düşüncedeki hükümetlerle de ülkeyi kalkındıramayız. Bu millet hiçbir ferdini yönetim dışında bırakmadan büyük Türkiye olmak istemektedir.

Bulundukları durumdan düşmanlarına sarılarak çıkmaya çalışanların düşmanları tarafından yok edilmeleri uzak değildir. Herkes var olma mücadelesi verirken kırmızıçizgilerini iyi belirlemelidir. Yoksa oluşturdukları sel önce kendilerini boğacaktır.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.