haber oku

İLERİ GÖRÜŞLÜ BAŞKAN!

admin ~ 27 Ağustos 2012 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

bozyurtkanalizasyon (10) (1)

Bozyurt Köyü’nde Kanalizasyon Çalışmaları Yapılıyor

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, 2014’te Nazilli’nin mahallesi  olacak olan Bozyurt köyünün Kanalizasyon çalışmalarını başlattı. 

Önümüzdeki yıllarda yapılacak olan Yerel Seçimlerde 5393 sayılı Belediye Kanununun 11. Maddesi gereğince İsabeyli, Dallıca, Ocaklı, Bozyurt, Sevindikli, Güzelköy ve Durasıllı köylerinin tüzel kişiliğinin kaldırılarak Nazilli Belediyesi sınırları içine dahil edileceği Resmi Gazetede Yayınlanarak ilan edilmişti. Nazilli Belediyesi sınırları içinde yer alacak bu köyler Nazilli mahalleleri olarak yer alacağından dolayı Nazilli Belediyesi tarafından hizmet verilerek köylerin tüm ihtiyaçları belediye tarafından karşılanacak olmasından dolayı geçtiğimiz günlerde ilk adım Bozyurt köyünde Kanalizasyon çalışmalarının başlatılmasıyla atıldı.

Bozyurt köyü için yapılan kanalizasyon çalışmalarını anlatan Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Bozyurt Köyüne ancak 2014 yılında gelecek hizmetin alt yapı çalışmalarını şimdiden başlatıldığını ifade etti. Kanalizasyon şebekesi olmayan Bozyurt köyü fosseptik çukurları ve halihazırda bulunan şebeke deşarjı köy çıkışında mergen çayına akıtılmakta idi. Bu durum çevre kirliliğine ve yaz aylarında kokuya  neden olduğu gibi ciddi anlamda doğaya zarar verir halde idi. Çevre dostu Başkan Alıcık kanalizasyon yapımının seçimlere bırakılmadan en kısa zaman da önleminin alınması konusunda talimat vererek çalışmaları başlattı.

Bozyurt köyünün Kanalizasyon çalışmalarının Kanal yolu altı Eğriboyun Mezarlığı başlangıcından Yeşil mahalle 666 sokak ve tüm kanal yolu altındaki sokaklarda uygulanacağını belirten Alıcık toplamda 2 bin 500 metrelik kanalizasyon şebekesinin Nazilli şehir şebekesine bağlanacağını ifade etti. Kanalizasyon çalışmalarının başlatıldığı Bozyurt köyünde 300’lük korige plastik boruların döşeneceği alanların kazımı ve boruların döşenmesi devam ediyor.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: