haber oku

İSABEYLİ PİKNİK ALANLARI HAZIRLANIYOR

admin ~ 14 Nisan 2015 ~ Genel, Manşetler

DSC_8248

İsabeyli Mahallesinde piknik alanları bakıma alınıyor

 

İsabeyli Çamlık Mevkiinde bulunan eski piknik alanı Nazilli Belediyesi tarafından bakıma alınarak yeniden düzenleme çalışmaları başlatılıyor.

 

Belediye Başkanı Haluk Alıcık İsabeyli’de eski ve bakımsız halde bulunan piknik alanlarını ile Çamlık Mevki Mesire alanını İsabeyli Muhtarı Birkan Çelik Nazilli Belediyesi İsabeyli Mahallesi Sorumlu Müdürü Şeref Özben Belediye Başkan Yardımcıları Mesut Erdemir, İbrahim Özkan, Fen İşleri Müdürü H. İbrahim Topçu Park ve Bahçeler Müdürü Bahadır Çimen ve İmar Müdürü Koray Öden ile yerinde inceleyerek yaklaşan yaz aylarında vatandaşın doğa ile buluşup eğlenceli vakit geçirebileceği şekilde düzenleme çalışmalarının başlatılması için talimat verdi.

 

Fen İşleri Müdürlüğü ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince yürütülecek bakım, onarım ve yeniden düzenleme çalışmaları kapsamında mevcut kullanılmaz durumda bulunan oturma grupları yenilenecek. Çocuk oyun alanları oluşturularak çocukların eğlenceli vakit geçirmeleri için oyun gurupları kurulacak. Yine kullanılmaz durumda bulunan piknik alanındaki tuvalet ve çeşmeler bakıma alınarak vatandaşın kullanımına sunulacak.

 

Nazillide yaşayan vatandaşların özellikle hafta sonlarında şehrin stresinden uzaklaşarak aileleri ile doğada hoşça vakit geçirebilecekleri yeşil alanları yeniden düzenleyeceklerini ifade eden Belediye Başkanı Haluk Alıcık, “Doğal mekânlara sahip en güzel ilçelerden birine sahibiz. Bölgede ve Türkiye’de Allah’ın bahşettiği en güzel nimetlere sahip olan Nazilli ve çevresinde vatandaşlarımızın doğayla iç içe olabileceği ailesi ile vakit geçirebileceği pek çok yerimiz var. Bunlardan birisi de İsabeyli mahallemiz. Bu mahallemizin Çamlık mevkiinde yer alan doğal mesire alanlarında vatandaşlarımızın hafta sonlarını değerlendirebilecekleri şekilde düzenlemeler yapma çalışmalarımızı başlatıyoruz. Vatandaşlarımız bu mekânlarda temiz hava ile buluşurken doğal olan ortamlarda da dinlenmiş olacaklar. Yapacağımız bu çalışmalar ile rahat etmelerini amaçlıyoruz. Bu çalışmalarımız sadece Çamlık mevkii ile sınırlı kalmayacak. İsabeyli çayı ve Yeşildere yol güzergahı üzerinde yer alan piknik alanlarında da düzenlemeler yapacak. Bütün bu mevcut alanlara ahşap oturma gurupları konacak. Çamlık mevkiindeki mesirelik alanda da vatandaşlarımızın su ve tuvalet ihtiyacını karşılayabilecekleri şekilde düzenlemeler yapılırken çamlık mevkiine giden yol üzerine kitli parke taşı ile kaplanacak. Bu arada çocuklarımızı da unutmadık. Ailecek pikniğe gelen vatandaşlarımız alana koyacağımız oyun gurupları sayesinde çocuklarının gönül rahatlığı ile oynatabilecek ve çocuklarımızda eğlenceli vakit geçirebilecek” dedi.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.