haber oku

İŞTE NAZİLLİ BELEDİYESİ TİYATRO TOPLULUĞU!

admin ~ 01 Nisan 2013 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

tiyotrohaber (12)

“Perşembe Pazarı” sahnelendi

Nazilli Belediyesi Tiyatro topluluğunun hazırladığı tek perdelik “Perşembe Pazarı” adlı oyun Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi tiyatro salonunda sahnelendi.

Nazilli Belediyesi Tiyatro Topluluğu’nun ilk olarak 8 Mart Dünya Kadınlar gününde Nazilli E Tipi Kapalı Cezaevinde sahneledikleri ‘Perşembe Pazarı’ adlı oyunu 27 ve 28 Mart’ta Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi Tiyatro salonunda  Tiyatro severlerle buluştu. 27 Mart Dünya Tiyatrolar gününde Nazilli Belediyesi Tiyatro topluluğu büyük gurubunun sahneledikleri oyunda kalabalık yüzünden izdiham yaşandı. Beklenin üzerinde ilgi gören oyun yoğun istek üzerine 28 Martta ikinci kez sahne aldı. Yoğun programı nedeni ile oyunun başlamasından birkaç dakika önce salona gelen Nazilli Belediye Başkanı protokol için ayrılmış bölüme geçmeden izleyiciler arasından oyunu seyredebildi.

Nazillide Perşembe günleri kurulan ve bölgedeki en büyük Pazar olarak ün yapmış olan Perşembe Pazarında yaşanan olayları konu alan tiyatro oyunu yöre insanın özellikleri yansıtılarak oynandı. Mukaddes Yüksel tarafından yazılan ve yönetilen Perşembe Pazarı adlı oyunda kadına ve çocuklara uygulanan şiddeti eleştiren sosyal içerikli mesajlarda verildi. 4 yıldır çalışmalarını sürdüren Nazilli Belediyesi Tiyatro Topluluğu oyuncuları sahneledikleri oyun ile gerçek tiyatroculara taş çıkartarak izleyiciler tarafından ayakta alkışlandılar.
Oyun bitiminde oyuncular tek tek isimleri ile sahne önüne çağrılarak izleyiciyi selamlamalarının ardından sahneye davet edilen Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık böyle güzel sosyal aktiviteleri görmekten mutluluk ve gurur duyduğunu ifade etti. Sosyal Belediyeciliği çok önem verdiklerini belirten Alıcık “Tiyatrosu olan bir ülkede kötülükler, çirkinlikler, yanlışlıklar sürüp gitmez. Bu gün burada böylesi bir kalabalık görmek beni çok mutlu etti. 4 yıldır Nazilli Belediyesi Tiyatro Topluluğunu büyük bir özveri ile çalıştıran Mukaddes Yüksel hocamıza çok teşekkür ediyorum. Sayesinde çocuklarımız ve büyüklerimiz tiyatroyoyu çok sevdi. Onlar hiçbir çıkar gözetmeden gönüllü olarak gösterdikleri kendi çabaları ile bizlere böylesi güzel anlar yaşattılar. Bu oluşumda yer alan büyük küçük tüm oyuncu arkadaşlarıma yaptıkları çalışmalar ve harcadıkları emeklerinden dolayı kutluyor um. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyor ve tüm ekibi tekrar tebrik ederek bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Başkan Alıcık konuşmasının ardından başta “Perşembe Pazarı” adlı oyunun yazar ve yönetmeni Mukaddes Yüksel’e çiçek ve plaket takdim etti. Oyuncuların hepsine çiçek verek tebrik eden Alıcık sahnede tüm oyuncular ile hatıra fotoğrafı çekildi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: