haber oku

İŞTE NAZİLLİ MEHTER TAKIMI!

admin ~ 22 Mart 2013 ~ Genel, Manşetler

mehterziyaret (3)

Nazilli Belediyesi Mehteran Ekibi gururlandırdı

Nazilli Belediyesi Mehteran Ekibi Fransa’nın Limoux şehrindeki festivalde festival komisyonu tarafından en ciddi ve disiplinli gurup olarak seçildi.

Nazilli Belediyesi Mehteran Ekibi Fransa’nın Limoux şehrinde katıldıkları Kültür ve Sanat Festivalinden döndü. 6 Ülkeden 300 ekibin katıldığı festivalde başta Türkiye olmak üzere bölgemizi ve Nazilli’yi başarı ile temsil eden ekip Nazilli’ye döndükleri ilk günden itibaren ayaklarının tozu ile programdan, programa koşuşturmalar arasında Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ı da makamında ziyaret ettiler. Nazilli Belediyesi Mehter Ekibinin, Başkan Alıcık’ı ziyaretlerinde Fransa’dan festival komisyonu tarafından ve kardeş şehir Macaristan’ın Moko kenti Belediye tarafından gönderilen hediye sepetini ve hediye paketini sundular.

Festival komisyonu tarafından gönderilen hediye sepetini Başkan Alıcık’a takdim eden Mehteran Başı Emir-i Alem Muzaffer Sözen bir takım ruhu ile disiplini ve vakur duruşumuzla Nazillimizi ve ülkemizi temsil ettik dedi. Festival Komisyonu tarafından festivale katılan guruplar içinde en ciddi ve disiplini gurup olarak seçilen Mehteran Ekibine bu tavırlarından dolayı teşekkür eden Başkan Alıcık; “Sizlerden bekleneni yerine getirdiniz bizleri gururlandırdınız hepinizden Allah razı olsu. Nazillimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.
Mehter Başı Muzaffer Sözen Nazilli’nin uzun yaşam kenti olarak yetiştirdiği ürünleri,  iklimi, yaşam biçimi ile tanınırken Mehteran Ekibiyle de ön plana çıkıp her yerde kendilerini tanıtmak ve tescillettirmek  istediklerini ifade etti. Sözen sözlerine şöyle devam etti;  “Düsturumuz çalışmak ve başarmaktır. Ülkemizi ve Nazillimizi yurt dışında takımımla temsil etmekten büyük gururu ve onur duyduk. Bizlere böyle bir şansı verdiği için Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Daha çok yerde, daha çok kez bu temsili yapmayı istiyoruz.”

77773 kilometrelik yol yapan Mehteran Ekibi dönüş yolunda kardeş şehir Macaristan’ın Mako kentinde ve Sırbistan’ın Belgrat kentinde de gösteriler yaparak Nazilli’yi temsil ettiler.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: