haber oku

İŞTE NAZİLLİ’NİN ÜSTTEN GÖRÜNÜŞÜ!

admin ~ 05 Aralık 2012 ~ Genel, Manşetler

kentkoseyicati (6)

Nazilli ‘Ye Yukarıdan Bakılınca

ACARTÜRK “Şehrin güzelliği bir bütündür. Bu güzelliğe zarar veren her olumsuz unsurun düzeltilmesi gerekir. Bunlardan biri çatılarımızdaki olumsuz görüntüdür” dedi.

Nazilli Kent Konseyi meclis ve çalışma grubu başkanları, Konsey Başkanı Doç. Dr. Ertuğrul ACARTÜRK’ün önderliğinde Kentin en yüksek yapısı olan belediye binasının terasından Nazilli’ye bakarak incelemelerde bulundular. İncelemeye Kent Konseyi Başkanı Doç. Dr. Ertuğrul ACARTÜR, Kent Konseyi Genel Sekreteri Bülent BURMAOĞLU, Konut ve Kentsel Islah Çalışma Grubu Başkanı  Necmeddin ESENLİK, Turizm Çalışma Grubu Başkanı  Yrd. Doç. Dr. Bilge DOĞANLI, Ulaşım ve Trafik Çalışma Grubu Başkanı Saim AYSAN, Çevre ve Tarım Çalışma Grubu Başkanı Mehmet ŞİMŞEK, Alt Yapı ve Yol Çalışma Grubu Başkanı Muhsin KAHYAOĞLU, Sosyal Hizmet ve Kültür Çalışma Grubu Başkanı Muhsin ASLAN, Sağlık Hizmetleri Çalışma Grubu Başkanı Dr. Orhan ŞAHİN katıldı.

Nazilli Kent Konseyi Başkanı ACARTÜRK; “Bugün buradan kentimizi kuş bakışı yukarıdan incelemekteyiz. Şehirde pek çok kişinin farkına varmadığı gözlerden uzak olan çatı kirliliğine dikkat çekiyoruz. Öncelikle, bölgemizin en güzel şehri olmasını hedeflediğimiz Nazilli’mizde yaşanan olumsuzlukları engellemek adına bugün buradayız. Hem şehrin görünüşünü çirkinleştiren hem de mal ve can güvenliğini tehdit eden çatı sorununu kamuoyuyla paylaşmak istedik” dedi.

ACARTÜRK sözlerine “Şehrin güzelliği bir bütündür. Bu güzelliğe zarar veren her olumsuz unsurun düzeltilmesi gerekir. Bunlardan biri çatılarımızdaki olumsuz görüntüdür. Nazilli’mize yakışmayan saç çatılar ve bunların üzerindeki güneş enerjileri görüntü kirliliğinin yanı sıra kuvvetli fırtınalarda tehlike oluşturmaktadır. Bu sorunun çözülmesinde belediyemizin almış olduğu tedbirlere halkımızın riayet etmesi gerekir. Ancak belediyemiz ve halkımız el ele verirse bu sorunun üstesinden gelebiliriz. Bu çerçevede halkımızın da konuya duyarlı yaklaşmasını ve belediyemize destek olmasını rica ediyorum” diyerek devam etti.

Konut ve Kentsel Islah Çalışma Grubu Başkanı Necmeddin  ESENLİK, Çirkin çatı ve düzensiz güneş enerjisi depolarının kentimize yakışmadığını belirterek sözlerine şöyle devam etti: “Zamanla eskiyip korozyona uğrayan çatılar giderek tehlike miktarını artıracaktır. Bedel ödemeden tedbir almak hareket düsturumuz olmalıdır. Saç çatıların bina sahiplerine belli bir süre verilerek kiremit çatıya dönüştürülmesi ve güneş enerjilerinin depolarının çatı arasına alınması sağlanmalıdır” dedi.

Basın Mensuplarının Belediye yanındaki öğrenci yurdu olarak kullanılan yüksek binadan Nazilli’yi kuşbakışı olarak görüntülemelerini ve fotoğraflamalarını isteyen Kent konseyi yetkilileri görülen manzarayı halkımızla paylaşmalarını isterken bu manzarayı hep birlikte yorumlamak istediklerini ifade ettiler.

Yetkililerin dikkatini çekip atılacak adımları belirlemek adına bu toplantıyı düzenlediklerini belirten Kent Konseyi Konut ve Kentsel Islah Çalışma Grubu Başkanı Necmeddin  ESENLİK, ” Lütfen buradan çekeceğiniz resimleri halkımızla paylaşarak Nazilli ‘mizin güzelleşmesine katkıda bulunalım” dedi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: