haber oku

İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜ HALKI BİLGİLENDİRDİ!

admin ~ 01 Ekim 2012 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

itfaiyye (4)

İtfaiye Haftasında İtfaiye Müdürlüğü Halkı Bilgilendirdi

İtfaiye Müdürlüğü Nazilli Belediye Meydanında itfaiye müdürlüğünün iki aracı teşhir ederek, itfaiye personeli tarafından vatandaşın bilgi edinmesini sağladı.

Nazilli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü İtfaiye Haftası’nda vatandaşı bilgilendirdi. 25 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiye Haftası’nda İtfaiye Müdürlüğü Nazilli Belediye Meydanında itfaiye müdürlüğünün iki aracı teşhir ederek, itfaiye personeli tarafından vatandaşın bilgi edinmesini sağladı.

İtfaiye Müdürlüğü’nden Belediye Meydanına getirilen kurtarma aracı ve yangın söndürme araçlarının özellikleri ve kullanıldıkları alanları itfaiye personeli tarafından vatandaşa gösterilerek uygulamalı olarak anlatıldı. Araçların tanıtımını ve amaçlarına uygun kullanım yerlerini anlatan itfaiye personeli ayrıca yangın, afet ve kaza durumlarında vatandaşın nasıl davranması, neler yapması gerektiği hakkında  da bilgilendirdi.

İtfaiye Haftasında Nazilli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri bu tanıtımları yaparken vatandaştan önemli bir istekte bulundu. itfaiyeye yapılan her yanlış ihbarın gerçekte yaşanan başka bir olaya müdaheleyi geciktireceğini beklide çok geç kalınabileceğini ifade ederek, İtfaiyenin 110 acil ihbar telefonunu aradığında verilecek ihbarlarda adresi tam belirtmenin çok önemli olduğunu vurguladılar.

Nazilli Belediyesi İtfaiye Müdürü Şeref Özben İtfaiye Haftası dolayısıyla itfaiye ve itfaiyeciliğini önemini belirterek, “ Acil durumlar için görev almış itfaiyecilere yardımcı olmak çok önemlidir. Bu yüzden verilecek ihbarlarda Olay nedir? Yangın mı? Ev mi yanmaktadır? Arazide mi yangın vardır kurtarılacak insan var mıdır? Bize vereceğiniz bilgiler doğrultusunda bizde olay yerine doğru araçları yeterli personeli gönderelim.” dedi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: