haber oku

İYİ SU TATLIYA BAĞLANDIN

admin ~ 29 Haziran 2016 ~ Genel, Manşetler

DSC_0784

***Nazilli’nin İsabeyli Mahallesinde 2 gün boyunca iyi su çeşmelerinden su akmadı vatandaş isyan etti. İyi Su çeşmelerinden su akmayan Vatandaşın susuzluk sorununa Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık el attı sorun çözüldü ve iyi su bedava oldu.

İsabeyli Mahallesinin yaşadığı su mağduriyetine Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık neşter vurdu. Geçtiğimiz günlerde susuz kalan Mahallenin sakinleri konuyu Muhtar Birkan Çelik’e bildirerek çözüme kavuşturmasını istedi. Bunun üzerine susuzluğun nedeni araştırılmak üzere ASKİ yetkililerini arayan Birkan Çelik Aski Yetkilisinden ‘patlak olduğunu ve sorunun giderileceği ‘ cevabını aldı. Ancak bu cevaptan sonra hala su sorunun devam etmesi nedeni ile vatandaş isyana başladı. Bu arada Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından hazırlanan susuzluğun nedenini anlatan el broşürleri de AYBA görevlilerince mahalle sakinlerine dağıtıldı. Broşürlerde “Dikkat! Aydın Valiliği Devir Tasfiye ve Paylaşım Komisyonu kararı ile İsabeyli Doğal Kaynak Suları Nazilli Belediyesine verilmiştir. Bu nedenle iyi su çeşmelerine su getiren hatlar Nazilli Belediyesi tarafında kapatılıp kaynak suları şırlan su fabrikasına yönlendirildiğinden iyi su çeşmelerinden su akmamaktadır. Halkımıza önemle duyurulur” şeklindeki yazı ile güya problemin sorumlusuymuş gibi Nazilli Belediyesi suçlu durumuna düşürüldü. Bunun üzerine İsabeyli Mahallesinin eski belediye başkanlarından olan Ahmet Gümüş,  Nazilli Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Özkan, İsabeyli sorumlu memuru Şeref Özben ve Mahalle Muhtarı Birkan Çelik’in oluşturduğu komisyon söz konusu sorun ile ilgili olarak dağdaki suların çıkış noktaları olan Pınarlara giderek incelemelerde bulundu. Yapılan incelemelerde kaynak borularından bazılarını patladığını ve tıkandığını tespit eden heyet Nazilli belediyesi Fen işleri müdürlüğünden destek istedi. Bölgede çalışma yapan ekipler İsabeyli’ye giden su borularını tamir etti. Cumartesi gününden itibaren Yeniden akmaya başladı.

Nazilli belediyesi Fen işleri Müdürlüğü tarafından tamirleri yapılan borularda su akmaya başladı..

Nazilli belediyesi tarafından su borularını tamir etmesiyle birlikte yeniden akmaya başlayan iyi suyun büyükşehir belediyesine ait su deposunda birikmeye başlaması üzerine ASKİ görevlileri belediye hizmet binası önündeki su satış noktasının kilidini açarak depoda biriken suyu yeniden vatandaşlara parayla satmaya başlaması ile Muhtar Birkan Çelik başta olmak üzere satış noktası önüne toplanan yaklaşık 100 kişiden oluşan grup görevlinin çeşmeyi açarak su satmak istemesine izin vermedi. Olayı haber alır almaz vatandaşları sakinleştirmek için İsabeyli Mahallesine gelen Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık vatandaşlar tarafından coşkulu alkışlarla karşılandı. İyi su çeşmelerinin bir ay önce devir tasfiye komisyonu tarafından Nazilli belediyesine verildiğini hatırlatan Alıcık, Büyükşehir belediye görevlilerinin el ilanları dağıtarak Nazilli belediyesini suçlu duruma düşürmelerinin çok basit bir hareket olduğunu, kaynağından gelen suyu taşıyan boruların aylardan beri patlak olduğunu ve suların boşa aktığını vurguladı.

Konuyla ilgili olarak İsabeyli Mahallesinde basın toplantısı düzenledi

Öfkeli vatandaşı İyi su çeşmesi önünde sakinleştiren Belediye Başkanı Haluk Alıcık aynı günün akşamına mahalle merkezinde Mahalle sakinlerinin de yer aldığı bir basın toplantısı düzenledi. Alıcık Valilik kararıyla 1 ay önce Nazilli Belediyesi’ne devir edilen İsabeyli Doğal Kaynak Sularının aktığı çeşmelerin kilidini açtıklarını,  bundan sonra çeşmelerden akan suyun mahalle sakinlerine bayram sonuna kadar ücretsiz, bayramdan sonra da Nazilli merkezdeki fiyatlar ile aynı olacağını söyledi…


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.