haber oku

İZCİLER CUMHURİYET İÇİN YÜRÜDÜ!

admin ~ 28 Ekim 2014 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

DSCF1457

 

Nazilli izcileri 28 Ekim 2014 Salı günü saat 20.00 de Atatürk Parkı’nın önündeki Türk Büyükleri Meydanı’nda toplanarak yürüdüler.

Nazilli okullarında faaliyet gösteren izci grupları cumhuriyet bayramı kutlamaları kapsamında ilk kez düzenlenen fener alayını büyük bir coşku ile gerçekleştirdiler. Yürüyüşe İzcilerini yalnız bırakmayan Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Özcan Bilgi, okul müdürleri ve izci liderleri eşlik etti. İzci grupları büyük bir heyecan içerisinde önceden belirlenen güzergâhları marşlar söyleyerek yürüdüler.

Nazillililerin de büyük ilgi ve destek gösterdiği fener alayında Nazilli Belediye Başkan Vekili Sayın Deniz Depboylu ve belediye meclis üyeleri, Milliyetçi hareket Partisi Nazilli İlçe Başkanı Avukat Sayın Kürşat Engin Özcan, Milliyetçi Hareket Partisi Nazilli Kadın Kolları Başkanı Sayın Seval Koşar, Nazilli Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Sayın Ayşe Hişil Çinkıt, Nazilli İlçe Spor Müdürü Sayın Geven Eker ve kalabalık bir vatandaş grubu katıldı.

DSCF1436

İlkokul, ortaokul, lise izcilerinin ortaklaşa katıldıkları fener alayının tek sivil grubu “DoğaNaz Nazilli Yürüyüş Grubu”  idi.

DSCF1429

İzciler Türk Büyükleri Meydanı’ndan başlayan yürüyüşlerini Atatürk Bulvarı’ndan Şehit Tuncay Işık Kavşağı’na oradan 19 Mayıs Bulvarı’ndan İstasyon Meydanı’na geldiler. Uzun Çarşı’dan Belediye Meydanı’na gelen izciler burada bir gösteri yaptılar.

Buradaki gösteriye Ateş valsı ile başlayan izciler Arif Nihat Asya’nın “Bayrak” şiiri ile devam ettiler. Cumhuriyet şiiri ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Özcan Bilgi’nin teşekkür konuşmasından sonra “Veda Valsı” ile fener alayı sona erdi.

Düzenleyenlerin, katılanların ve izleyenlerin büyük beğenisini kazanan bu organizasyonda emeği geçen herkese osmanlıhaber.com olarak teşekkür ederiz. Millet olarak birlik ve beraberliğimizin vesikası olan böyle faaliyetlerin devam etmesini dileriz.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: