haber oku

JKBB OLAĞAN GENEL KURULU KIRŞEHİR’DE TOPLANDI!

admin ~ 05 Haziran 2014 ~ Genel, Manşetler

DSC01786

JKBB Olağan Genel Kurul Toplandı

Başkan Alıcık Kırşehir’de gerçekleştirilen Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği Olağan Genel Kurul Toplantısında Birlik Yönetim Kurulu Encümenliğine seçildi

Kırşehir’de yapılan Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği (JKBB) Olağan Genel Kurul Toplantısında Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği beş yıllık başkanını seçti. Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın da üyesi bulunduğu Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği’nin Başkanlığına Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci tek aday olarak katıldı. 84 Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği üyesinin oy kullandığı toplantıda 82 oy alan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ikinci beş yıllık dönem içinde yeniden Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği Başkanı oldu.

Makisoss Termal Otelde gerçekleşen olağan meclis toplantısında jeotermal enerjinin son zamanlarda daha da fazla önem kazandığını dile getirildi. Üç gün boyunca belirli oturumlarla devam eden Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği toplantısında Jeotermal kaynaklarının kullanımı ile ilgili gerekli bilgiler verilirken Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği’nin Başkanı Yaşar Bahçeci Jeotermal kaynakların yoğun olduğu Kırşehir başta olmak üzere Türkiye genelinde jeotermal kaynakları doğru şekilde kullanmak ve istihdama dönüştürmeyi önemli bir görev olarak gördüğünü belirtti.

Jeotermal kaynaklar alanında Türkiye’nin Avrupa’da 1. sırada olduğunu belirten Başkan Bahçeci, “Jeotermal kaynakları istikrarlı kullanılması gereklidir. Şehirler için jeotermal kaynaklar önemli istihdamlar sağlanmalıdır. Şehirler de belediye başkanlarının en önemli görevleri arasında şehirlere faydalı kaynaklar sağlamaktır. Kaynakların yatırıma ve istihdama dönüştürülmesi konusunda çok ciddi bir çalışmalar gerekmektedir” dedi.

Kırşehir  Belediyesinin ev sahipliğinde yapılan toplantıların ve kongrenin dışında  Kırşehir belediyesinin yaptığı projeler ve hizmetleri de yerinde inceleme fırsatı bulan Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Aydın ili belediyelerinin  Jeotermal kaynaklara kullanma açısından belediyelerin birlik olmasının daha yararlı olacağı kanaatini taşıdığını söyledi.

Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği Olağan Genel Kurul Toplantısında TJBB  yönetimine  daha önce seçilmiş olan Sultanhisar eski Belediye Başkanı Ertegün Ünal görevini Kırşehir de  devir ederken yeni oluşan Birlik yönetiminde Nazilli Belediye Başkanı H.Haluk Alıcık birlik yönetim kurulu encümenliğine, Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk’de denetim komisyonu üyeliğine seçildi. Kırşehir’de yapılan kongrede ayrıca Aydın Büyük Şehir Belediyesi’nin TJBB’ne  üyelik başvurusu  yeni yönetim tarafından kabul edildi.

Türkiye’nin en zengin jeotermal kaynaklarının bölgemizde tespit edilmiş olmasından dolayı mutlu olduğunu ve bunun Allah’ın bir lütfu olduğunu belirten Başkan Alıcık Jeotermal kaynakların yatırıma ve istihdama dönüştürülmesi konusunda çok iyi bir istihdam sağlanması gerektiğini ifade etti. Alıcık sözlerine şöyle devam etti; “Aydın Büyükşehir Belediyesinin geç olsa da birliğe üye olması ilimiz için sevindirici oldu. Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliğine üye olan Aydın Büyük Şehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve Büyük Şehir Meclisine teşekkür ediyorum. Jeotermal konusunda birlikte hareket edebilmek adına bir zemin oluşturmak çok önemlidir. TJBB’ye seçilmemizle birlikte Nazillimizi bir marka şehir haline getireceğiz. Yeni termal turizm  alanları, sera bölgeleri ve TDİOSB alanları kurularak bu alanlar için ihtiyaç olan jeotermal kaynak ihtiyacını karşılamak için çalışmalar başlattık. İnşallah bu çalışmalar sonunda Nazillimiz hak ettiği gibi bir cazibe merkezi haline gelecek” dedi.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: