haber oku

KADINLAR ŞİDDETE HAYIR DEDİ!

admin ~ 09 Mart 2015 ~ Genel, Manşetler

DSC_7612

Dünya Kadınlar Gününde kadınlar kadına şiddete hayır dedi

8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Nazilli Belediyesi Kadın Dayanışma Evinde Ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesi konulu konferans verilirken 100’lük İkizler Esma ve Hediye kardeşlerin doğum günleri kutlandı.

Nazilli Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Gönül Öztürk, Nazilli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fatih Demir ve Turan Mahallesi Muhtarı Serpil Akçasakız’ın organizesi ile yaklaşık 100 bayan katılımcıya polis memurları Cennet Esen ve Nurten Kösekli tarafından şiddete uğrayan veya şiddete uğrama tehlikesi bulunan kadınların, Çocukların, aile bireylerinin ve tek taraflı ısrarlı talep mağduru olan kişilerin korunması, bu kişilere yönelik tedbirlere ilişkin usul ile esasları düzenleyen ve uygulayan kanunları anlattı.

DSC_7578

Şiddet, şiddetin uygulanma şekilleri, şiddet uygulayan ve şiddete maruz kalan kişiler hakkında Polis Memurları Cennet Esen ile Nurten Kösekli tarafından bilgilendirilen bayanlar, Ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesinde Mülki Amirler ve Hâkimler tarafından alınan koruyucu ve önleyici tedbirler hakkında da detaylı olarak bilgilendirildi. Ellerinde kadına şiddete hayır dövizleri ile konuşmacı polis memurlarına sık sık sorular soran bayanlara konferans sonunda 8 Mart Kadınlar Günü nedeni ile Türk Bayrağı, kalem ve Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık tarafından hazırlatılan karanfiller hediye edildi.

Kadın Dayanışma evinde bayanların büyük ilgi gösterdiği konferansın bitiminde bayanlar başka bir sürpriz ile karşılaştı. 1921 doğumlu ancak hangi gün ve ayda doğduklarını bilmeyen ikizler Esma Telliel ile Hediye Demircioğlu’na temsili doğum günü yapıldı. Kemik ölçümleri 100 yaş üzeri gösteren ve Uzun Yaşam Merkezi tarafından tescillenen Esma ve Hediye kardeşler,  Nazilli Belediyesi tarafından üzerinde fotoğraflarının bulunduğu kendileri için hazırlatılan doğum günü pastasını kesti. Tüm bayanların bir anda ilgi odağı haline gelen 100 lük ikizler yaşamları boyunca hiç doğum günü kutlamadıklarını böyle özel bir günde kendilerine hazırlanan sürprizden dolayı çok mutlu olduklarını belirttiler. Asırlık nineler pastalarını keserken etrafını kaplayan bayanlara ve organizeyi yapanlara tek tek teşekkürlerini ifade ederek saygı sevgi ve hoşgörü hakkında nasihatler verdiler.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: