haber oku

KADİR GECEMİZ MÜBAREK OLSUN

admin ~ 27 Nisan 2022 ~ Genel, Manşetler, Yazarlar

Üç ayların son kandili, kadir gecesi bütün Müslüman âlemine mübarek olsun. Bütün dünyaya sağlık, mutluluk ve barış getirsin

Ramazan ayının sona yaklaştığı bu günlerle manevi atmosferlerimizin tavan yaptığı bir kandili daha idrak etmenin sevinci içerisindeyiz. Allah’ü Teâlâ’nın Müslümanlara hediye ettiği ve kendimize gelme fırsatı olarak değerlendirebileceğimiz kadir gecesi herkese mübarek olsun.

Kadir gecesi içinde kadir gecesi bulunmayan bin aydan daha hayırlı bir gecedir. Bin ayın hesabını yaparsak yaklaşık seksen üç yıllık bir ömür demektir. İşte bu geceyi hakkıyla eda edenlerin kazanacakları mükâfat bir ömre bedeldir.

Kadir gecesi bütün İslam âleminin dikkatini çekmiş bu geceyi hakkıyla eda etmeyi çalışmışlardır. Ama özellikle ramazanın son on gününde tek gecelerde aranması konusundaki tavsiye son on geceyi kadir gecesi hükmünde geçirmemizi sağlamaktadır. Kuvvetli ihtimal ramazanın 27. gecesinde aradığımız kadir gecesi bu akşam bütün İslam Âleminde kutlanacaktır. Kuran-ı kerim in inmeye başladığı gece olarak kabul ettiğimiz bu gece inşallah herkese hayırlı olur.

osmanlıhaber.com ailesi olarak biz, bütün insanlığın bir an önce yaratıcısına dönmesi ümidiyle kadir gecenizi kutlar huzur, kardeşlik ve sağlık dileriz.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.