haber oku

KADİR GECESİ İKRAMI

admin ~ 14 Temmuz 2015 ~ Genel, Manşetler

DSC_3130

Nazilli Belediyesi Kadir Gecesini İkramlarla Taçlandırdı

Nazilli Belediyesi Kadir Gecesi münasebeti ile camilerde şeker ve lokum dağıtırken Belediye Meydanında lokma, Osmanlı Çeşmesinden de şerbet ikramında bulundu.

Nazilli Belediyesi Kadir Gecesinde Nazilli Merkezde ve tüm mahallelerindeki camilerde Teravih ve tespih namazından çıkan vatandaşlara lokma ve şeker ikramında bulundu. Öte yandan Cami çıkışlarında dağıtılan lokum ve şekerin yanı sıra Nazilli Belediye Meydanında da lokma döktürüp, Osmanlı çeşmesinden şerbet akıttı. Gece geç vakitlere kadar süren ikramlardan dolayı memnuniyetlerini belirten vatandaşlar Nazilli Belediyesine ve Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’a Allah Kabul etsin dileklerini sundu.

Bin aydan daha hayırlı olduğu yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de müjdelenen mübarek Kadir Gecesi’nde teravih namazını ve tespih namazını Koca Cami’de kılan Belediye Başkanı Haluk Alıcık namaz çıkışı Belediye Meydanına gelerek Osmanlı çeşmesinden akıtılan şerbet ile gece hürmetine dökülen lokmaları kendi elleri ile vatandaşa ikram etti. Başkan Alıcık, mübarek Kadir Gecesi nedeniyle, pek çok hayır ve bereketi bünyesinde barındıran, manevi haz ve mutluluğun doruğa ulaştığı Ramazan ayının son günlerine yaklaşmasının hüznünü taşıdıklarını ifade ederek, “Rahmet ve mağfiretin sağanak halinde indiği Kadir Gecesi, faziletine inanarak idrak ettiğimiz takdirde kurtuluşumuza vesile olacak bin aydan daha hayırlı olan bu gecenin, ülkemiz başta olmak üzere tüm dünyaya sevgi ve barışın tesis edilmesine vesile olmasını niyaz ediyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Haluk Alıcık vatandaşlara ikramlarda bulunurken Ramazan Bayramı’nın da müjdecisi olan Kadir Gecesi’nin tüm insanlığa hayırlar getirmesini yürekten temenni ettiğini belirterek esenlikler diledi.

osmanlıhaber.com

 

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.