haber oku

KADİR GECESİ KUTLAMASI

admin ~ 13 Ağustos 2012 ~ Genel, Manşetler

HALUK

NAZİLLİ BELEDİYE BAŞKANI H. HALUK ALICIK’ IN

KADİR GECESİ BASIN AÇIKLAMASI

 

 

Nazilli Belediye Başkanı Haluk ALICIK İslam âlemi için büyük önem taşıyan ve nimetlerinin bol olduğu Kadir Gecesi’nin Müslümanlar için bir fırsat gecesi olduğunu bildirdi.

On bir ayın sultanı Ramazan ayı ile birlikte zenginleşen ve Kadir Gecesi’nde doruğa çıkan manevi güzelliklerin diğer günlerde de artarak devam etmesi dileklerinde bulunan Belediye Başkanı Haluk ALICIK, mesajında; “Birlik beraberliğe, kardeşlik ve dayanışmaya en çok muhtaç olduğumuz bu günlerde mübarek günlerin önemi büyüktür. Bu vesile ile aramızdaki çekişmelerin kaldırılmasına, hoşgörü ortamının kurulmasına, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yaygınlaşmasına çaba göstermeliyiz. Kadir Gecesi, insanlık alemi için birer kurtuluş, rahmet, mağfiret ve bağışlanma vesilesi ile mübarek gecelerin en anlamlısıdır. Kadir Gecesi, Yüce yaratan tarafından Kuran’ın indirilmeye başlandığı, esenlik ve güvenliğin her tarafa yayıldığı, sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği mübarek bir gecedir. Kadir Gecesi gibi mübarek bir gecenin, millet olarak aramızdaki sabrı, sevgiyi, hoşgörüyü, yardımlaşmayı artırmasına, paylaşmayı ve özveriyi pekiştirmesine vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Başkan ALICIK; “Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizin ve Türk İslam Âlemi’nin Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor, bu mübarek gecenin tüm insanlığa hayırlar getirmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: