haber oku

KAFES FİLMİ NAZİLLİ’DE DE VİZYONA GİRDİ

admin ~ 05 Ekim 2015 ~ Genel, Manşetler

kafesfilmi (1)

Yeni vizyona giren Çekimleri Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde ve Ulucanlar Cezaevi’nde yapılan “Kafes” filminin ilk seansını Belediye Başkanı Haluk Alıcık kalabalık bir gurupla izledi.

Nazilli Belediyesi Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi’ndeki Sinema salonunda gösterime giren yapımcılığını JoyPR’nin yönetmenliğini de Mehmet Kaplan üstlendiği ve 12 Eylül olaylarında haksız yere cezaevlerine atılan ve işkenceye maruz kalan gençlerin hikâyelerinin anlatıldığı filmin başrollerini ise, ünlü oyuncular İsmail Hacıoğlu, Nilay Duru, Şefik Onatoğlu ve Fırat Şahin paylaşıyor. Nazilli Belediye Cep Sinemasında MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak, MHP Aydın Milletvekili Adayları Mehmet Beliğ Azbazdar, Hilmi Bolatoğlu, MHP Aydın İl Başkanı Cem Budak, MHP Nazilli İlçe Başkanı Kürşat Engin Özcan,  Yönetim Kurulu üyeleri ve Basın mensupları ile birlikte “Kafes” filminin 18.30 seansını izleyen Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık film boyunca duygu dolu anlar yaşadı.

İzleyenleri oldukça duygulandıran Milliyetçi, ülkücü hareketin çektiği çile ve acı dolu hayatı, 12 Eylül dönemi yaşanan acıları, toplumun yaşadığı sıkıntıları ve o günün şartlarında gençlerin üzerinde oynanan oyunları konu alan Kafes filmini izlemek için bir araya geldiklerini ifade eden Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık “Kafes filmi, vizyona girdiği ilk günden itibaren yoğun bir ilgi gördü. Bütün seansları kapalı gişe oynadı. Filmi çok beğendim ve duygu dolu anlar yaşadım. Doğum tarihi itibariyle ben 1966 doğumluyum ki biz bile o dönemlerde çok zor günler yaşadık. O günleri Allah bir daha bizlere yaşatmasın. Bugüne kadar bu bayrağı taşıyan ağabeylerimizden Allah razı olsun. Şehitlerimize Allah rahmet eylesin. Filmde de görüldüğü üzere hiç alakası olmayan insanlar bile zarar görmüştür” diye konuştu. Alıcık konuşmasının sonunda ayrıca tüm vatanseverlerin Kafes filmini bir kere dahi olsa izlemeye davet etti.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.