haber oku

KARGALAR

~ 25 Haziran 2014 ~ Genel, Manşetler, Yazarlar

özer

 KARGALAR

                Dünyada olup bitenlere bu günlerde bi-gâne kaldım.Artık hiçbir şey, ama hiçbir şey beni ilgilendirmiyor.. Ne dünya kupası,  ne de Obama’nın beysbol sopası, ne de iktidarın sıpası, içinden çıkamayacağım işlerin de hesaplaşmasını ahrete bıraktım. Anlayacağınız yaz aylarını bitirip “Yan “ aylarına girerken bendeki değişiklikler, düşünce yorgunlukları bariz bir şekilde kendini göstermeye başladı.

Bir an, “bana  ne oluyor” diye düşünürken televizyonumun düğmesine bastım, oda ne!.. Kargalar öylesine azgınlaşmışlar ki, yoldan gelip geçene saldırıyorlar, bir F16 uçağı gibi sorti yapıyorlar. Anlayacağınız birinci körfez harekâtında Amerikalıların Bağdadı bombaladıkları gibi her yandan saldırıp duruyorlar. Hemen ön yargılarım devreye girdi; “Acaba sahipsiz buldukları peynir tarlası mı var?” diye düşündüm. Yanılmışım!.. Birazcık dikkat kesildiğimde yuvasından düşmüş yavru kargayı gördüm. Verilen mücadele yavru kargayı korumak içinmiş! Eh! İçimden tüm kargalara ama tüm kargalara teşekkür ettim. Onlar yavrularını korurken cami avlularına bırakılan, çöp sepetlerine atılan, kafası kopartılarak öldürülen, daha bir yaşını tamamlamadan evde tek başına bırakılan bebekleri düşündüm. Kargaların da eşrefi mahlûk sayılanlardan daha iyi duygularla hareket ettiklerini gördüğümden dolayı da tüm kargaların yaklaşan babalar gününü şimdiden tebrik ederim.

Bu kargaların cesareti beni fazlaca düşünmeye zorladı, bir emir komuta zinciri içinde verdikleri kutsal mücadele, yavrularının güvenli bir bölgeye ulaşmasını sağlamaları, bana Diyarbakır da zorla kaçırılan çocukları hatırlattı!. Koruma içgüdüleri ile hareket eden bu sayın kargalar acaba “Kandile”  bir harekât yapıp kaçırılan bu çocukları getirirlerse, aha! benden  de onlara açık çek, her ay maaşımdan “Kargaları koruma ve yaşatma vakfı “ hesaplarına  aktarılmak üzere uygun bir meblağı yatıracağımdan herkes emin olsun !. Ayrıca babamın tarlalarında üretilen mısırlardan yeterince vereceğim.

Hazır kargalardan söz açılmışken içlerinde bir sayın karga olan “Alacayı” da ben aday göstermek istiyorum. Yaklaşan Cumhurbaşkanlığına seçimine “Alaca”  karga en mükemmel adaydır. Cesaret onda, feraset onda, kibarlık onda, hiçbir yolsuzluğa karışmamıştır, gezi eylemlerinde yoktur, hanım tarafından hiçbir akrabası tanınmaz bilinmez, her işi kendi başına yapar, akçeli işlere bulaşmaz ,bizim kurutmak için dama serdiğimiz cevizler haricinde ,son derece sabıkası temiz olup,tüm kargalar tarafından sevilip sayılır. İçte  ve dışta ve de kargalarla yaptıkları toplantıda hiç birine kem söz ağzından duyulmamıştır.. Ha! diyeceksiniz ki;  “Sizde bu kargaları kusursuz, zemzem suyuyla  yıkanmış olarak ortaya sürüyorsunuz, bunların hiç mi eksiği yok ! Var tabii ki! Hiç eksiksiz karga mı olur !? Gakkkkkkkkkkkk!.

06.Haziran.2016

Özer YÜCEDAĞ


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: