haber oku

KARMA FOTOĞRAF SERGİSİ!

admin ~ 20 Haziran 2013 ~ Genel, Manşetler

 

gazilerresimsergisi (6)

Karma Fotoğraf Sergisi açıldı

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Nazilli Şubesi  Nazilli Belediyesi Lütfi Selek Kültür Merkezi’nde Karma Fotoğraf Sergisini açtı.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Nazilli Şubesi tarafından ‘Karma Fotoğraf Sergisi’ açıldı. Nazilli Belediyesi Lütfi Selek Kültür Merkezi’nde açılan sergi 10 gün boyunca ziyarete sunulacak. Sergide Muharip Gaziler Genel Merkezi’nden temin edilen Çanakkale, İstiklal Savaşı, Filistin Cephesi, Kore Savaşı ve Kıbrıs Barış Harekatı Savaş fotoğraflarından oluşan 175 eser yer alıyor.

Serginin açılışını Kaymakam Mehmet Okur, Belediye Başkanı Haluk Alıcık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Ercan ve Muharip Gaziler Dernek Başkanı Hasan Karataş birlikte yaptı. Açılışa, Aydın İl Jandarma Asayiş Şube Müdürü Jandarma Yarbay Fuat Alanur, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Seydi Salman, İlçe Emniyet Müdürü İlyas Karpınar, İlçe Müftü Vekili Ahmet Turan ile NAZANDER Üyeleri ve çok sayıda dernek üyesi Gazi katıldı.

Kaymakam Mehmet Okur, Türkiye Muharip Gaziler Derneği’nin önemli faaliyetlerine bir yenisini daha eklediğini belirterek Karma Fotoğraf Sergisi’nin üçüncüsünü Nazilli’de açmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Okur, milletin birlik, beraberliğini, savaş yıllarında çekilen sıkıntıları anlatan serginin Nazillililer tarafından ilgi görmesini temenni etti.

Törende Türkiye Muharip Gaziler Derneği Nazilli Şube Başkanı Hasan Karataş da sergi hakkında bilgiler verdi. Aydın genelinde üçüncü kez Karma Sergi açtıklarını ifade eden Karataş, “İlk sergimizi Adnan Menderes Üniversitesi Kamu Yönetimi öğrencilerine özel açıştık. Ardından AK Parti Aydın Milletvekili Gültekin Kılınç ve İsabeyli Belediye Başkanı Kuvvet Erim’in ricasıyla İsabeyli Beldesi’nde ikinci sergimizi açtık. Üçüncü sergimizi ise Nazilli’de açıyoruz. 10 gün açık olacak olan sergimizde Çanakkale Savaşı, İstiklal Savaşı, Filistin Cephesi, Kore Savaşı, Kıbrıs Barış Harekatı’nı anlatan ve askeri arşivlerden alınmış özel 400 adet bulunuyor. Nazilli’deki sergimizde ise bunun 175’i yer alıyor. Geriye kalan fotoğraflar şuan başka Muharip Gaziler Derneği Şubesi’nde bulunuyor. 10 günlük sergimizin ardından bu fotoğraflar İzmit’e gidecek. Diğer yerlerdeki fotoğraflar da Nazilli’ye gelecek. İşte bu şekilde 400 adet fotoğraf sergilenmiş olacak. Halkımızın bu sergide, geçmişte atalarımızın yurdumuzu hangi şartlarda, hangi araç gereçlerde kazandığının bir göstergesidir. Yurdumuzu korumaya özen gösterelim. Bu savaşların basit geçmediğini çok ağır şartlarda yapıldığının ifadesidir bu fotoğraflar. En son Kıbrıs Barış Harekatı’nda bile katledilmiş insanların olduğunu gördük. Vatandaşlarımızın sergiyi gezmesinin ardından bunları görüp de ibret almaları bizler için başarılı olduğumuzu gösterecektir” dedi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: