haber oku

KARNELER VERİLDİ!

admin ~ 26 Ocak 2013 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

karnetoreni (12)

Yarıyıl karneleri verildi

Başkan Haluk Alıcık; Başarının üst sınırı yoktur. Başarının temel  şartı  başarıya inanmaktır.” dedi.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, 2012-2013 Eğitim Öğretimin döneminin yarı yıl tatili nedeniyle Vakıfbank İlköğretim Okulu’nda  düzenlenen karne dağıtım törenine katıldı. Öğrencilere iyi tatiller dileyen Haluk Alıcık, yarıyıl tatillerini iyi değerlendirmelerini istedi.

Vakıfbank İlköğretim Okulunda düzenlenen törene Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Milli Eğitim Müdürü Vekili Şahin Ünüvar ve veliler katıldı. Vakıfbank İlköğretim Okulundaki karne töreninde öğrenciler tarafından folklör gösterisi sunuldu. Programda Cumhuriyetimizin kurucusu Baş Öğretmen Atatürk’ün “Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar, önce haysiyetlerini, sonra hüviyetlerini ve daha sonrada istiklal ve istikballerini kaybederler.” Sözünün akıllardan çıkartılmaması gerektiğini söyleyen Kaymakam Okur; “Bu söz sizlerin ve bizim devamlı aklımızda olmalı ve buna göre azimle çalışmalıyız. Ben bugün Belediye Başkanımız Haluk Alıcık’a çok teşekkür ediyorum. Belediye imkanları doğrultusunda Eğitime çok değerli katkılar sağlamıştır. Dolayısıyla Belediye Başkanımıza öğrenci ve velilerimiz adına çok teşekkür ederim. Çocuklarımız eğitim öğretim yılının ilk döneminde çok büyük özveri göstererek iyi çalışmalar yaptılar ve artık tatili hakkettiler.  Ben çocuklarımız için velilerimizden önemli bir ricada bulunacağım. Değerli veliler bu tatil döneminde çocuklarınıza tatillerini çok iyi değerlendirecek ortamlar yaratın. Bu tatil onların hakkı. Tatil boyunca dinlenmelerine, eğlenmelerine fırsat verin ki 2. Döneme zinde başlayabilsinler. Çocuklarınızın başarılarını sağlayacak ortamlar hazırlamak sizin göreviniz. Bunları sağlarsanız başarı çocuklarınızın olacaktır. Bu gün burada bulunan çocuklarımızın hepsi bana göre başarılıdır. Çünkü öğrenmek için okulda olmak zaten büyük bir başarıdır. Çocuklarımızın hepsini başarılarından dolayı kutluyor ve bu başarılarının devamını diliyorum.  Bu duygu ve düşüncelerle, yönetici, öğretmen ve öğrencilerimize iyi tatiller diliyor, hep birlikte daha büyük başarılara imza atacağımıza inanıyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Bugün bütün öğrencileriniz için heyecan verici bir gün olduğunu belirten Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Öğrencilerden eksikliklerini başarısızlık olarak düşünmeden ve onları üzmeden bu tatili ikinci döneme daha iyi hazırlanmak için değerlendirmelerini istedi. Alıcık sözlerine şöyle devam etti; “Saygıdeğer Öğretmenlerimiz, Sevgili Öğrencilerimiz, Özveriyle sürdürdüğünüz bir öğretim yılını daha yarıladınız. Öğrencilerimizin, anne- babaların heyecanla beklediği karneler artık ellerinizde. Bildiğiniz gibi benim asıl mesleğim öğretmenlik. Öğretmenlik mesleği gerçekten kutsal bir meslektir. Şu an bana Belediye Başkanlığımı yoksa öğretmenlik mi diye sorsalar tabiî ki de öğretmenlik derim. Çünkü yetiştirdiğimiz öğrenciler bir gün bir yerlerde başarılı meslek sahibi olarak karşınıza çıktığında bu biz öğretmenlerin en büyük gurur kaynağı oluyor. Ben Nazilli Sağlık Meslek Lisesinde öğretmenlik yaptığım dönemdeki öğrencilerimi hastane, sağlık ocağı gibi yerlerde görev yapmaya başladıklarını gördüm. Bu beni mutlu etti. Ayrıca çok gurur duydum.  Nazilli’mizdeki eğitim seviyesinin yüksek olmasında öğretmenlerimizin rolünün çok büyük olduğu unutulmamalıdır. Bu rolün ikinci etkin kısmı da siz velilerimize ait. Öğrencilerimizin eksikliklerini başarısızlık olarak düşünmeden ve onları üzmeden bu tatili ikinci döneme daha iyi hazırlanmak için değerlendirmenizi dilerim. Çocuklarımız bizim her şeyimiz, çocuklar bizim geleceğimiz. Çocuklarımız bizim lider ülke Türkiye hayalimiz. Bu hayali gerçekleştirecek olan geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızdır. Bu bir bayrak yarışıdır. Türkiye Cumhuriyeti Allah’ın izniyle kainat var olduğu sürece devam edecektir. Çocuklarımızı hiçbir zaman ihmal etmeyelim. Onları dinleyelim, sevelim, koruyalım ve güvenelim. En önemlisi onlar küçük diye önemsemezlik yapmayalım ve saygı duyalım.  Çocuklarımıza güveneceğiz, öğretmenlerimize güveneceğiz ve kendimize güveneceğiz ki başarı çıtamız hep yüksek olsun.  Ben şuna inanıyorum ki Allah’ın izniyle Türkiye Cumhuriyeti Devleti ilelebet baki kalacaktır. Başöğretmen Atatürk’ün de dediği gibi ‘Bugünün küçükleri, yarının büyükleridir. Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız! Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz’ şeklinde konuştu.

Başarının üst sınırı olmadığını ancak başarının temel  şartının  başarıya inanmak olduğunu ifade eden Başkan Haluk Alıcık; “Telafisi mümkün olan başarısızlıklar sizleri üzmesin. Başarmanın temel şartı inanmaktır. Biz sizlere inanıyoruz. Bu duygu ve düşünceler ile hepinizin gözlerinden öpüyor, öğretmenlerimize en derin saygılarımı sunarak, iyi tatiller diliyorum.” dedi.

Program sonunda 1 . sınıf ve ana sınıfı öğrencilerine karneleri ile birlikte Kaymakam Mehmet Okur ve Başkan Haluk Alıcık tarafından oyuncak hediye edildi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: