haber oku

KATI ATIKLAR TAMAM!

admin ~ 24 Aralık 2012 ~ Genel, Manşetler

katiatik (1)

Düzenli Katı Atık Bertaraf Tesisi Onaylandı

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık Düzenli Katı Atık Bertaraf Tesisi’nin ön fizibilite proje onayını  Ankara’dan aldı

Günümüzün yerel yönetimlerde en büyük sorunu olan katı atıkların düzenli depolanması için Nazilli ve Çevresi Katı Atık Bertaraf Çevre Hizmetlerince büyük adım atıldı. Düzenli katı Atık Bertaraf Tesisi Sailer köyü Karahayıt mevkisinde 8 hektarlık alanda kurulması projelendirilerek 20 yıllık çöplerin depolanmasını sağlayacak şekilde kurulacak. Tesiste geri kazanım üniteleri, komposlaştırma üniteleri olacak. Çöplerin çevreye olan zararlarını engelleyerek çalışması sağlanacak. Katı atıkların sızdırmazlığı sağlanmış büyük alanlara dökülmesi sıkılaştırılması işlemleri yapılacak.

Nazilli ve Çevresi Katı Atık Bertaraf Çevre Hizmetleri Birliğince yapılacak olan Düzenli Katı Atık Bertaraf Tesisi için yapılmış olan ön fizibilite raporunun onayı alındı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü’nden verilecek  onayı için Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık Ankara’da gerekli birimlerle görüşmeler yaptı. Düzenli Katı Atık Bertaraf Tesisi’nin ön fizibilite projesi için Ankara’da gerekli birimlerle görüşmeler yapan Alıcık projeyi onaylattı.

Onaylanan Proje Tanıtım Dosyası, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Aydın Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne gönderildi. Kurulacak olan Düzenli Katı Atık Bertaraf Tesisinin uygulama ve inşaat projesi 2013 yılında başlayacak.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: