haber oku

KİTAP OKUYORUZ!

admin ~ 25 Eylül 2014 ~ Genel, Manşetler

kitap okuyoruz

KİTAP OKUYORUZ!

Gördüğümüz her takdiri şayan faaliyet bizlerin hayata daha sıkı bağlanmamızı sağlıyor. Bu faaliyetin Nazilli’de olması bizleri gururlandırıyor. İnşallah istemediğimiz konulardaki moda, etkileşim bu konuda da olur da bizler mutlu oluruz.

Nazilli Dumlupınar Mahallesi 333 Sok. No:4 de faaliyet gösteren Akdeniz Kıraathanesi, kıraathaneleri özüne döndürecek bir olaya ev sahipliği yapmaktadır.  Bu etkinliğinden dolayı Akdeniz Kıraathanesi sahibi Sayın Özden IRGAT’A ne kadar teşekkür etsek azdır.

Akdeniz Kıraathanesi yaklaşık altı aydan bu yana haftada bir akşam “Kitap Okuma Etkinliği” düzenlemektedir. Her kesimden okuyucuya ulaşan kıraathanede yapılan bağışlar dolayısıyla okumaya gelen insanların bulabileceği kitaplarda bulunmaktadır.

DSCF1394

EĞİTİMCİ-YAZAR OSMAN GİRGİN KİTAPLARINI BAĞIŞLADI

Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN kitap okuma ve okutma üzerine kurulan bu etkinliğe ziyaret ederek kitaplarını bağışladı. Görüşlerini aldığımız GİRGİN:

DSCF1403

-Memlekette en çok ihtiyacımız olan işin Nazilli’de Akdeniz Kıraathanesi’nde olması gurur verici bir olaydır. Aslında kıraathanelerin özü budur. Fakat bunu bilen yoktur. İsimleri yani kıraathane denme sebebi de budur. Her şeye rağmen geçte olsa böyle bir faaliyetin içine giren Akdeniz Kıraathanesi’nin sahibi Sayın Özden IRGAT’A VE etkinliği başlatan Sayın Barış IRGAT, Sayın Ali AKAY’A çok teşekkür ederim. Ben yazar olarak okuyan ve okutanın yanındayım. Üzerime düşen her şeyi yapmak için hazırım. İşte buraya öncelikle çıkarmış olduğum 1-Öykü kitabım: “Boşa Yaşamışım”, 2- Derleme kitabım: “Anlatabildiğim Üstad”, 3- Makale kitabım: “Bir Gülde Benden”, 4- Nazilli hakkında yazılmış ilk ve tek roman olan: “Uzun Çarşı Hatırası” kitaplarımı getirdim. Çıkacak olan kitaplarımın da ilk adresi burası olacaktır.  Siz burada Allah’ın ilk emri olan “oku” emrini yerine getiriyorsunuz. Allah sizden razı olsun bu faydalı faaliyetinizi daim eylesin.

“Kitap Okuyoruz” etkinliğin düzenleyici Sayın Barış Irgat:

-Öncelikle etkinliğimiz her yaştan insana hitap etmektedir. Onun her yaştan insanımızı her Çarşamba saat 20.00 de Akdeniz Kıraathanesine bekliyoruz. Memleketimizin ihtiyacı olan okuma alışkanlığı kazandırma faaliyeti olan bu faaliyeti Kahramanmaraş’ta gördüm.  Bunu babamın kahvesinde bende yaparım dedim ve başladım. Şimdiye kadarki tepkilerden şunu söyleyebilirim ki: Bizim insanımız güzel işlerde biraz geçte olsa insanı yalnız bırakmıyor.

Özellikle eğitim ve öğretimde başarılı olan Aydın ve Nazilli bu işi daha hızla benimseyecek ve bu gibi kıraathanelerin sayıları artacaktır.

Günümüz gençliğinin zararlı alışkanlıklardan korunması yönünde yapabileceğimiz en iyi işlerin başında kitap okumak ve bilinçlenme gelmektedir. Bu konuda bana maddi ve manevi yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum. Özellikle Kahramanmaraş’tan Sayın Osman TOPAL hocama, Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN hocama, Ali Bünyamin ÇOŞKUN hocama ayrıca teşekkür ederim. Dedi.

kitap okuyoruz 1

Bizde osmanlıhaber.com ailesi olarak millet ve vatan için hayırlı olan bütün faaliyetlerin yanında ve içindeyiz. İnşallah böyle etkinlikler daha çok olur da bizlerde haber yaparız.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: