haber oku

Köy Konağına Hulki Karakaya’nın ismi verildi

admin ~ 30 Ocak 2015 ~ Genel, Manşetler

koykonaginahulkikarakaya'ninadiverildi (3)

 

Yerel seçimler sonrasında tüzel kişilikleri sona ererek mahalle statüsüne dönüşen köylere hizmet götürmeye devam eden Nazilli Belediyesi, bu mahallelerde yaşayan vatandaşların isteklerini dikkate alarak vatandaşların sorunlarını çözmeye devam ediyor.

Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın Dualar Mahallesine yapmış olduğu ziyaretlerde Dualar Mahalle Muhtarı Hüseyin Canlı ve vatandaşların Mahalle Muhtarlık binasının atıl ve kullanılmaz durumda olduğunu belirtmeleri üzerine Nazilli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Dualar Mahallesinde iki katlı kullanılmaz haldeki, depreme dayanıksız raporu bulunan muhtarlık binasının yıkımını gerçekleştirildikten sonra, yapım çalışmalarını başlattığı muhtarlık binası tamamladı. Toplamda 60 metrekare alanda tek katlı olarak inşa edilen yapının bir bölümü muhtarlık bir bölümü de Köy Konağı şeklinde kullanılacak.

Yapımı tamamlanan muhtarlık binası ve köy konağına sahip olmanın mutluluğunu yaşayan mahalle sakinleri Belediye Meclis Üyesi olan Hulki Karaka’yanın ismini aldıkları ortak karar ile köy konağına vererek Hulki Karakaya konağı olarak adlandırdı.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: