haber oku

KÖYLER HİZMETTE DAHA ŞANSLI!

admin ~ 13 Ağustos 2013 ~ Genel, Manşetler

gedikaltikoyu (8)

Köylere hizmet devam ediyor

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, 2013 yılı ilk altı ayında 60 köy iki beldeye hizmet götürdüklerini belirtti.

Başkan Alıcık, köylerde yaptıkları yardım ve çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada, Nazilli Belediye Meclisi’nin, Büyükşehir Yasası’nda değişiklik yapan kanunun belediyelere tanıdığı köylere hizmet götürme yetkisi konusunda, Türkiye’de karar alan ilk belediyelerden biri olduğunu kaydetti. Alıcık, köylerden gelen talepler doğrultusunda hizmetlerin devam edeceğini ifade etti.

Altı ay içinde hizmet götürdükleri köylere ve beldelere yapılan yardımlar kapsamında yol tamiratında çalıştırılması için kamyon, kepçe, greyder, temini, piknik masaları temini, 400’lük, 300’lük, 200’lük büzler, cami ve okul tamiratlarında kullanılmak üzere çimento ve yapı tuğlaları temini, yolların yamanması için mıcır, köylerdeki camilerin tamiratları için kum temini, demir yardımı, çakıl temini, köylerin yolları için asfalt dökümleri, kamyon temini, kilit parke taşı yardımları, köy okulları için oyun grupları, stabilize malzemesi, mezarlıklar için oturma grupları ve bordür temini yardımları ve pek çok yardımın yapıldığını kaydetti.

Geçtiğimiz günlerde en son malzeme yardımının yapıldığı Gedikaltı köyünü ziyaret eden Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık Nazilli Belediyesi tarafından temin edilen kilitli beton parke taşlarla döşenmiş köy yolunu ve çatısı çelik saç ile kaplanan cami müştemilatını yerinde inceledi. Nazilli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Gedikaltı köyüne bırakılan yaklaşık 750 m2’lik kilitli beton parke taşı köy muhtarlığı tarafından yaptırılırken, iyice eskimiş olan cami müştemilatının çatısı Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince çelik saç ile kaplanarak yenilendi.

Başkan Alıcık, “Nazilli Belediyesi çalışan, sorumluluklarını yerine getiren ve vatandaş ayrımı yapmadan hizmet üreten ve veren büyük bir belediyedir. 60 köyümüze sorumluluğumuz gereği hizmet etmeye devam ediyoruz. Nazilli’ye bağlı köylerimiz ve ihtiyacı olan çevre beldelerimize de destek, yardım ve hizmet götürüyoruz. Bu bizim görevimiz ve borcumuzdur. Nazilli Belediyesi sosyal belediyeciliğin yanı sıra, insan odaklı görev anlayışını özümsemiş bir belediyedir. Köylere hizmet kapsamımızı ihtiyaç ve taleplere göre genişleyecektir. Köylümüzün sıkıntılarını ve ihtiyaçlarına göre çalışmalarımız devam edecektir ” dedi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: