haber oku

KURBAN KESİM YERLERİ VE FİYATLARI!

admin ~ 08 Ekim 2013 ~ Genel, Manşetler

kurbankesimyerleri-2013 (1)

Kurban Kesim Yerleri ve Fiyatları Belirlendi

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Kurban Bayramı’nda halkın kurbanlarını tespit edilen 7 ayrı yerde kesebileceği belirtti.

Kurban Bayramı boyunca kurbanlıklarını Nazilli Belediyesi mezbaha tesislerinde kestirmek isteyen vatandaşların komisyonun belirlediği ücret karşılığında kesim yaptırabilecekleri söyleyen Alıcık, halkın huzurlu bir bayram geçirmesi için bayram süresince belediye hizmetlerinin aksamadan devam edeceğini söyledi.

Nazilli’de Kurban Komisyonu’nun aldığı karara göre ise küçükbaş kurbanlıklarının kesim ücreti 25 TL, büyükbaş kurbanlıkların kesim ücreti ise 100 TL olarak belirlendi.

Halkın ve esnafların kolaylıkla alış verişlerini yapabilecekleri canlı hayvan pazarını ekiplerin sürekli denetim altında tuttuğunu belirten Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık; “Açık alanlarda halkımızın et kesimi yapmamalarını ve kötü görüntü sergilememelerini rica ediyoruz. Halkımızın dini vecibelerini yerine getirirken çevreye karşı daha duyarlı davranacaklarına inanıyorum. Kurban kesimi nedeniyle ilçede oluşabilecek kötü görüntülerden korunmak için ekiplerimiz saat başı görev başında olacaktır. Kesim yerleri dışında, çarşı içinde veya mahalle aralarında kesim yapılmamasını tüm Nazilli halkında rica ediyoruz. Kurbanların dini vecibelere uygun, sağlık ve çevre şartlarını taşıyan yerlerde kesilmesi gerekmektedir. Kesim sonunda da temizliğe azami ölçüde dikkat edilmesi gerekmektedir” dedi.

Nazilli Belediyesi tarafından belirlenen Kurban Kesim Yerleri ise şöyle:
*Hayvan Pazarı                     – Sümer Mahallesi
*Belediye Mezbahası                 – Sümer Mahallesi
*Sümer Kapalı Semt Pazarı             – Sümer Mahallesi
*Yeni Mahalle Kapalı Semt Pazarı         – Yeni Mahalle
*Karaçay Mahallesi Kargocular Sokağı     – Karaçay Mahallesi
*Zafer Mahallesi Balık Pazarı             – Zafer Mahallesi
*Yeni Mahalle Köy Minibüs Durağı         – Yeni Mahalle


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: