haber oku

KURTULUŞ BAYRAMI!

admin ~ 29 Ağustos 2012 ~ Genel, Manşetler

festival (1)

5 Eylül Törenlerle Kutlanacak 

Nazilli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 90. Yıldönümü törenlerle kutlanacak. 

Nazilli Belediyesi’nce hazırlanan kutlama programı 3 Eylül Pazartesi günü Belediye önünden kortej yürüyüşü ile başlayacak. Kurtuluşunun 90.’ıncı yılı  yine Festival olarak kutlanacak olan ve bu yıl 10’uncus yapılacak Uluslar arası 90. Yıl 5 Eylül Kurtuluş ve Halk Oyunları Festivaline  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti,Gürcistan,Macaristan, Bulgaristan, Ukrayna, Bosna Hersek ve Ankara Çankaya Belediyesi Hoy-tur Halk Dansları Topluluğu ekipleri katılacak.

4 Eylül Salı günü saat 20.00 ‘de festivale katılan misafir guruplar gösterilerini İstasyon Meydanında yapacaklar. 5 Eylül Çarşamba günü 5 Eylül Nazilli’nin Kurtuluş Bayramı etkinlikleri Atatürk Anıtına çelenk konulmasıyla başlayıp Belediye Meydanında yapılacak konuşma ve gösterilerle son bulacak. Aynı gün yine Belediye Meydanı önünde halk konseri yapılacak. Konserde sanatçı Ferhat Göçer sahne alacak.

Festivalin 4.’üncü ve son gününde yine İstasyon Meydanı’nda saat 20.30’da Halk Oyunları Ekiplerinin final gösterileri yapılacak.

4 günlük 10. Uluslar arası 90. yıl 5 Eylül Kurtuluş ve Halk Oyunları Festivaline tüm halkımızın davetli olduğunu belirten Alıcık “Nazilli’mizin kurtuluş bayramını hakkıyla kutlayacağız. Nazilli halkının bayramı şimdiden kutlu olsun” dedi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: